Sony NGP

Next Generation Portable to robocza nazwa prototypu następcy PSP i głównego konkurenta Nintendo 3DS.

Świat technologii kręci się w zawrotnym tempie, zmiany są rewolucyjne, nawet w stosunku do ubiegłorocznej wersji Go. 5-calowy (960×544 pikseli) ekran OLED-owy jest dotykowy, a z drugiej strony wylądował touchpad tej samej wielkości. Sterowania 'od tyłu' jeszcze nie było! Do tego żyroskop, akcelerometr, kompas elektroniczny... Pojawiła się druga gałka sterownicza i od razu dwie kamery, przydatne do zabaw z tzw. rozszerzoną rzeczywistością (AR). Innowacyjny jest też interfejs przyjazny platformie PlayStation Network. Abyś pozostał w ciągłym kontakcie ze światem, znalazło się miejsce na modem 3G. Do zabaw z geolokalizacją przyda się GPS. Całość dźwiga czterordzeniowy procesor ARM Cortex A9, na którym spoczął nowy system. Jeśli chodzi o kompatybilność ze starymi gierkami - będzie, ale tylko z wersjami ściągniętymi z sieci (a nie zapisanymi na karcie). To nie jedyny minus. Cena nieznana, a na cacko trzeba poczekać, może nawet do końca roku.

 

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

 

Zobacz też na Logo24 

Konsolowe solo

Postawiliśmy obok siebie PlayStation3 Move, Xbox 360 Kinect i Nintendo Wii z kontrolerem. Teraz wszystkie trzy konsole możemy odczarować ruchem - każdą inaczej.

Nowe zestawy konsolowe

Cztery lata zajęło Microsoftowi i Sony przygotowanie riposty na sterowaną za pomocą ruchu gracza (kontrolera) przebojową konsolę Wii.

Nudy nie było - najważniejsze technologie 2010 roku

Jak śpiewał Przemysław Gintrowski w tytułowej piosence "Zmienników": "Świat się kręci, czas?nie stoi, czas ucieka". Co więcej, z roku na rok czas ucieka coraz szybciej. A wokół czego kręci się ten świat?

Technologie rozwijają się w tempie, które ciężko miesięcznikowi utrzymać. Jeśli chcesz być na czasie, oprócz czytania "Logo" powinieneś zaglądać do internetu. Oto nasze ukochane witryny.

Więcej o: