Uncharted 3: Oszustwo Drake'a

Poprzednia część "Uncharted" była jedną z najefektowniejszych gier przygodowych na PlayStation 3. Czy twórcom kontynuacji udało się przeskoczyć poprzeczkę, którą sami sobie zawiesili tak wysoko?

Znakami rozpoznawczymi ?Uncharted? są: wyśmienicie poprowadzona opowieść, wartka akcja spleciona z wciągającą intrygą oraz urzekający świat z barwnymi dżunglami i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami Nepalu. Trzecia część cyklu, którego bohaterem jest Nathan Drake - archeolog, potomek słynnego pirata Francisa Drake'a - nie zawodzi pokładanych w niej nadziei. Tym razem protagonistę napędza chęć odnalezienia pradawnego miasta. Do Atlantydy Piasków (i ukrytych tam skarbów) droga wiedzie m.in. przez Jemen i Syrię.

ps, playstation, uncharted 3, gry

?Oszustwo Drake'a? czerpie garściami ze sprawdzonych mechanizmów drugiej części i nie wprowadza zbędnej rewolucji. Co sprawdziło się poprzednio, teraz również działa świetnie. Jeśli jakaś zmiana niekoniecznie przypadła mi do gustu, to częstsze sekwencje walk strzeleckich - nie robią aż takiego wrażenia, jak wyzwania eksploracyjne czy momenty, w których trzeba kombinować.

ps, playstation, uncharted 3, gry

Są i zmiany jednoznacznie pozytywne, na przykład split screen w trybie kooperacji, co - mówiąc najprościej - oznacza możliwość grania w dwie osoby na jednej konsoli. Jeśli dodamy do tego piękną oprawę graficzną, żywe dialogi oraz fakt, że w polskiej wersji - obok niezastąpionego Jarosława Boberka - usłyszymy m.in. Krystynę Jandę (która w growym debiucie sprawdziła się świetnie!), okaże się że ?Uncharted 3: Oszustwo Drake'a? jest warte grzechu. To tytuł obowiązkowy na półce użytkownika PlayStation 3.

ps, playstation, uncharted 3, gry

Patrząc na dzieła popkultury, można pomyśleć, że archeolog jest najfajniejszym zawodem na świecie. Indiana Jones i Lara Croft wymiękają przy Nathanie Drake'u, najbarwniejszym poszukiwaczu skarbów. Drake zjada konkurentów na śniadanie.

ps, playstation, uncharted 3, gry

 

ps, playstation, uncharted 3, gry

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a

Producent: Naughty Dog

Dystrybutor: Sony

Computer Entertainment Polska

Cena: 200 zł (PlayStation 3)

 

Gdzie jeszcze czekają cię widoki, na których warto zawiesić oko?

uncharted 3, gry

Battlefield 3

Chociaż w strzelankach nie otoczka jest najważniejsza, ?Battlefield? także pod tym względem daje radę. Bliskowschodnie pustynie, słynna Wake Island - podziwiając widoki, uważaj na nisko latające pociski!

ps, playstation, uncharted 3, gry

Assassin's Creed: Revelations

Tym razem seria ?Assassin's Creed? pozwala rozsmakować się w urokach Konstantynopolu sprzed pięciuset lat. Jeśli chodzi o grową turystykę - cykl o asasynach nie ma sobie równych.

ps, playstation, Dead Island , gry

Dead Island

Tropikalna wyspa Banoi może i nie jest miejscem autentycznym, ale autentyczne są emocje, które wyzwala gra. Czy może być coś bardziej upiornego niż apokalipsa zombie w tak pięknym i malowniczym kurorcie turystycznym? Nie zapomnij aparatu! I siekiery.

 


Tekst: Piotr Kubiński, www.gamecorner.pl

 

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

 

Czytaj też na Logo24:

gry, playstation

Multi - Gry grupowe

Gry są fajne, a najfajniejsze jest kolektywne granie ze znajomymi. Czy to w domu na kanapie, czy w trybie online. Bo nic w tak skuteczny i przyjemny zarazem sposób nie łączy ludzi jak wspólna zabawa!

Battlefield 3 - poznaj wymiary wojny

Tytuł najlepszej gry targów GamesCom, rekordowa liczba przedpremierowych zamówień w Polsce. To "Battlefield 3", mocny pretendent do tytułu najlepszej strzelanki tego roku.

Zamiast czekać na Euro 2012 odpal FIFĘ 12!

Zmiany, które przynosi "FIFA 12", trudno uznać za rewolucyjne. Nowa edycja gry ugruntowuje jednak pozycję piłki nożnej od Electronic Arts jako niezagrożonego hegemona gatunku.

Arkham City powrót Mrocznego Rycerza

"Batman: Arkham Asylum" był jedną z najlepszych gier 2009 roku. Kontynuacja jest równie satysfakcjonująca. Co zrobili twórcy, żeby uczynić "Arkham City" jeszcze intensywniejszym doświadczeniem?

Więcej o: