Walka cyfrowych gigantów

Electronic Entertainment Expo, czyli E3, to jedna z najważniejszych imprez dla świata wirtualnej rozrywki. Podczas takich wydarzeń prezentowane są pierwsze zwiastuny gier i potwierdzają się (lub nie) najróżniejsze plotki.

 

 

 

Electronic Entertainment ExpoCo roku Los Angeles staje się areną walki gigantów cyfrowej rozrywki. Pojawiają się tu, by zapowiedzieć nowe produkty i pokazać innowacyjny sprzęt do grania. Faktem jest jednak, że E3 traci swoją niegdysiejszą rangę. W organizowanej od 1995 r. imprezie uczestniczyło nawet 70 tys. osób. Po dawnym rozmachu pozostało jedynie wspomnienie. Nasila się za to krytyka. Peter Moore, prezydent Electronic Arts, nazwał tegoroczne Expo bezdusznym i pozbawionym pasji - a to głównie dlatego, że na E3 nie mieli wstępu zwykli gracze, tylko dziennikarze i przedstawiciele branży. To, oczywiście, nie oznacza, że producenci zmarnowali okazję, by zadać konkurencji parę mniej lub bardziej celnych ciosów.

 

Największe emocje wywołały konferencje producentów konsol - Microsoftu, Sony i Nintendo. Pierwszy z nich, twórca Xbox 360, zapowiedział nową wersję swojej konsoli - z dyskiem o pojemności 60 GB. Warkot czytnika płyt nie będzie już więcej psuł przyjemności z zabawy. Ponadto zobaczymy nowy interfejs z wielkogłowymi awatarami podobnymi do znanych z Wii.

 

To nie było największe zaskoczenie ze strony Microsoftu. Okazało się, że najnowsza  część gry "Final Fantasy" pojawi się także na Xbox 360. Dotychczas ta seria była zarezerwowana wyłącznie dla użytkowników PlayStation i często stanowiła powód do kupna tej właśnie konsoli. Jaką odpowiedź przygotował jej producent, czyli Sony? Wśród premier na PS najciekawiej wygląda "MAG" - gra akcji, w którą może się bawić nawet 256 osób jednocześnie! Firma ogłosiła także wprowadzenie na rynek europejski PS 3 z dyskiem 80 GB.? Sprzęt powinien być już dostępny w sklepach. Na targach pokazano  całe mnóstwo  gier.  Na opis choćby kilku nie starczy miejsca. Warto jednak wspomnieć o wydarzeniu, które wywołało lawinę komentarzy. Na E3 zaprezentowano "Fallout 3", jedną z najbardziej oczekiwanych premier roku. Wrażenia były mieszane - z jednej strony gra jest bardzo efektowna, z drugiej - starsi fani obawiają się, że kultowa seria straciła swój wyjątkowy charakter. Pozostaje nam czekać do jesieni.

 

 Walka cyfrowych gigantów

 

 

Więcej o: