Hilary Swank

Sypia nago, ma niezły prawy sierpowy i ćwiczy krav magę.

Gdy przygotowuje się do roli, niemal znika z powierzchni ziemi. Najnowsze osiągnięcie? Samotny przelot nad Atlantykiem.

Hilary Swank ma dwa Oscary i pewność, że najważniejsze to nie wstydzić się za siebie na ekranie.

 

 

 

Jest rok 1983. Trwa przedstawienie "Księga dżungli". W roli Mowgliego Hilary Ann Swank - chuda dziewczynka z orzechowymi oczami.

Ma zaledwie dziewięć lat, jest naprawdę doskonała i po spektaklu otrzymuje długie owacje na stojąco. Już wie, że koniec ze sportem. Uprawiane od trzeciego roku życia gimnastyka artystyczna i pływanie muszą poczekać - chce zostać aktorką. Mając 16 lat, pojawia się wraz z matką i 75 dol. w kieszeni w Los Angeles. Przez jakiś czas mieszkają w oldsmobilu, Hilary chodzi na castingi, by zarobić na mieszkanie. Dziewięć lat później jako jedna z najmłodszych aktorek w historii odbiera Oscara.

W każdą rolę wchodzi na 300 procent. Zanim zagrała w "Nie czas na łzy", przez miesiąc chodziła ubrana jak facet i zachowywała się jak mężczyna. - Nie wypychałam majtek skarpetkami - śmieje się. - Lecz musiałam wczuć się w swoją rolę, abym wypadła w niej jak najbardziej przekonująco. Akademię Filmową przekonała - za rolę Teeny Brandon otrzymała pierwszą statuetkę. Aby przygotować się drugiej oscarowej roli - kelnerki, która zostaje zawodowym bokserem, w "Za wszelką cenę" Clinta Eastwooda, codziennie piła koktajl z kurzego białka z proteinami i olejem lnianym.- Wyjątkowa

 

Najważniejsze role

  

2009:     Amelia Earhart - Amelia Earhart

2007:     Plaga - Katherine Winter

2007:     Wolność słowa - Erin Gruwell

2007:     P.S. Kocham cię - Holly

2006:     Czarna Dalia - Madeleine Linscott

2004:     Za wszelką cenę - Maggie Fitzgerald

2002:     Bezsenność - Ellie Burr

2001:     Afera naszyjnikowa - Jeanne de la Motte Valois

1999:     Nie czas na łzy - Teena Brandon

 

ohyda - wspomina. - Ale musiałam przecież wyglądać jak bokser, więc nie miałam wyjścia. Dla roli przytyłam 10 kilogramów - pewnie każda aktorka podeszłaby do tematu tak jak ja.

Ćwiczyłam na sali, w której trenował sam Muhammad Ali!

Kręcąc "Amelię Earhart", obraz o pilotce pionierce, miała nadzieję, że w trakcie zdjęć będzie mogła samodzielnie pilotować awionetkę, ale firmy ubezpieczeniowe nie wyraziły na to zgody. - Szkoda. Nie można zagrać Earhart, nie ucząc się latania - stwierdziła z żalem aktorka.

Nie jest klasyczną pięknością, a mimo to trzykrotnie (2000, 2004, 2005) znalazła się na liście 50 najpiękniejszych ludzi świata magazynu "People". Została muzą Calvina Kleina i koncernu Lancome. Jej gwiazda w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd ma numer 2325. I chociaż Hilary regularnie wzbudza entuzjazm, gdy pojawia się na czerwonym dywanie w olśniewających kreacjach i prezentuje smukłe, wysportowane, seksowne ciało, dziennikarze wciąż zadają jej denerwujące pytanie: "Hilary, kiedy wreszcie zagrasz śliczną dziewczynę?".

 

  

Hilary Swank o...

 

Popularności

Jestem nudna. Paparazzi nie krążą za mną, bo nie wywołuję afer i skandali. Nie grzebią w moich śmieciach, nie siedzą pod domem. Szkoda na mnie czasu.

 

Byłym mężu

Małżeństwo z aktorem (rozwiodła się z Chadem Lowe - przyp red.) wydaje się łatwe. Ale to pozory. Wasze życie staje się publiczne. To, co jecie, i ile razy w tygodniu uprawiacie seks.

 

Oscarach

Te złote statuetki nie odmieniły mojego życia. Nie stałam się ani gwiazdą, ani celebrytką. Przybyło mi jedynie pracy i nowych możliwości.

To wszystko.

 

Ludziach

Moment, w którym próbujesz wszystkich zadowolić i przejmujesz się ich opinią, zwiastuje upadek. Przegrasz, bo przestajesz się skupiać na tym,co jest dla ciebie naprawdę ważne.

 

 

 

 

Opracowała: Monika Bielkiewicz-Kirschke

Zdjęcia: materiały pormocyjne (montaż)

 

 

Czytaj też na Logo24:

 

Kate  Winslet
Kate Winslet
Michael C.Hall
 
Will Smith Michael C.Hall Jessica Alba
Więcej o: