Odchudzaj się z głową

Lato to najlepszy czas na zgubienie zbędnych kilogramów. Człowiekowi chce się ruszać, jest dużo warzyw, owoców i słońca poprawiającego nastrój. Oto pięć najważniejszych zasad każdej diety odchudzającej.

 

  

1. Jedz często i regularnie. Najlepiej pięć niedużych posiłków dziennie co trzy, cztery godziny. Jeśli jesz za rzadko, organizm magazynuje - odkłada zapasy na przyszłość.

 

2. Solidne śniadanie to podstawa - ma dać siłę na cały dzień. Poza tym rano organizm zużywa energię bardzo szybo, niestety tempo spalania spada sukcesywnie w ciągu dnia. Kolacja powinna być bardzo lekka.

 

3. Nie wierz w diety cud i unikaj tych monotematycznych - mogą doprowadzić do niedoborów w organizmie. Każda dobra dieta trwa minimum trzy miesiące.

 

4. Dużo pij - najlepiej wody mineralnej. Woda zwiększa objętość błonnika, przyspieszającego metabolizm i powodującego uczucie sytości.

 

5. Odchudzanie wsparte ćwiczeniami jest zawsze zdrowsze i skuteczniejsze.

 

 

Tekst: Magdalena Rosłaniec

Zdjęcia: Shutterstock, materiały prasowe (montaż)

 

 

Zaokrąglił ci się brzuszek? Oglądając transmisje z Mistrzostw Świata, zapragnąłeś być jak mistrzowie? Powód nie jest istotny - po prostu zacznij uprawiać jakiś sport!

Specjalnie dla ciebie zapytaliśmy ekspertów, na co zwrócić uwagę, wybierając którąś z najpopularniejszych dyscyplin.

W magazynie dla mężczyzn można pokazywać tylko dwa typy ciał: piękne kobiece i wysportowane męskie. Moje nie zalicza się do żadnej z tych grup [:(] . I choć to ja byłem poddawany wszystkim opisanym tu zabiegom, na zdjęciach widzicie ciała pięknych dziewczyn
Chude jest męskie

Dieta czy sport?

A może jedno i drugie? Radzimy, jak szybko i skutecznie zrzucić niechciane kilogramy.

Jeśli z trudem dopinasz marynarkę, a spodnie ostatnio jakby się skurczyły w praniu, to znak, że trzeba działać. Cel jest jasny: odchudzić się szybko i skutecznie. I co ważne, trwale. Warto poznać trzy popularne i skuteczne, a jednocześnie zdrowe dla organizmu diety.

Więcej o: