Biegiem po nowe buty

Co roku na rynku pokazują się dziesiątki nowych butów do biegania. Wiele z nich    to świeże wersje znanych już modeli,ale pojawiają się również zupełne nowości. W tym sezonie jest też nieobecna dotąd w Polsce marka - amerykański K-Swiss.

 

 

 

Aby dobrać buty, sprawdź swoją pronację, czyli budowę stopy i jej zachowanie podczas biegu. Weź czystą kartkę papieru, zamocz spód gołej stopy w wodzie i stań na kartce. Odcisk stopy powie ci, jaką masz pronację i jaki typ buta musisz kupić. Dla osób z dużą pronacją (często też płaskostopiem) przeznaczone są buty typu motion control. Przy normalnej pronacji stosujemy buty stability, a przy niewielkiej - cushioning. Jeśli masz dużą pronację, buty motion control będą początkowo niewygodne, mogą nawet obcierać. To dlatego, że w pewnym sensie "zmuszają" one stopę do prawidłowego ułożenia.

 

 

Przy zakupie obuwia załóż skarpety, w których będziesz biegać, przymierz oba buty i przebiegnij się choć przez chwilę po sklepie. Najważniejsze, żebyś się dobrze czuł w bucie, żeby stopa leżała wygodnie i nic cię nie uwierało ani nie uciskało. Lepiej kup buty trochę większe. Nie licz na to, że mniejsze się rozciągną.

 

 

Zdjęcia: Andrzej Krasowski (montaż)

 

 

Czytaj też na Logo24:

 

Nadejście tego gadżetu zapowiadaliśmy przed kilkoma miesiącami, ale nawet my nie spodziewaliśmy się, że druga generacja asystenta treningowego Adidas miCoach będzie do kupienia w Polsce
 

Wskazania tętna, tempo, pokonany dystans, czas treningu, spalone kalorie, nawet precyzyjna mapa biegu - nowoczesne urządzenia dla biegaczy dadzą ci pełną kontrolę nad każdym elementem treningu.

Lekkie, oddychające materiały, płaskie klejenia zamiast obcierających szwów oraz pełna gama długości rękawów i nogawek - w ciuchach do biegania najbardziej liczy się to, żebyś w ogóle nie musiał zwracać na nie uwagi.

Wybór biegacza

Czasy, w których do biegania kupowało się po prostu trampki, bezpowrotnie minęły. Dziś inne buty musi kupić lekki amator z płaskostopiem, a zupełnie inne masywny wyczynowiec o wysoko sklepionej stopie. Zobacz, jakie buty dostępne są na polskim rynku, i sprawdź, które będą najlepsze dla ciebie.

Więcej o:
Komentarze (1)
Biegiem po nowe buty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • kitienna

    0

    bardzo ładne panowie mają te buty ;) nie dziwi mnie obecność NewBalancy - w wersji damskiej również mają świetny design, przy zapewnieniu wytrzymałości i komfortu... warto zapoznać się z całą kolekcją, mają bardzo dużo modeli do biegania - ich strona firmowa, www.newbalance.pl jest bardzo wygodnie zaprojektowana, lepsze to niż chodzenie po sklepach ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX