Normalnie analnie

Lubię, jak kobieta podczas stosunku stymuluje mój odbyt. Trochę mnie to jednak krępuje...Czy powinno?

Dla większości mężczyzn pieszczoty analne są niezwykle silnie pobudzającym doznaniem. Tylko że nie wszyscy mają okazję się o tym przekonać - z różnych powodów. Niektórzy są za mało dociekliwi i nawet w trakcie pierwszych, burzliwych eksperymentów autoerotycznych nie próbują nowych doznań. Inni, owszem, próbują, ale natychmiast przestają, bo boją się rozkoszy płynącej z tak dziwnego, na ich gust, miejsca. Zwykle mężczyzna obawia się też prosić partnerkę o pobudzanie tych miejsc, wydaje mu się bowiem, że w jej oczach stanie się w ten sposób mniej heteroseksualny. Zdarzają się i reakcje ekstremalne, gdy mężczyzna dążący do stymulacji analnej zaczyna w wielkim strachu weryfikować swoją orientację seksualną. Tymczasem okolice odbytu i jego wnętrze to u mężczyzn dobrze funkcjonująca strefa erogenna - bogate unerwienie powoduje, że odczucia płynące z pobudzania tych miejsc są silne i nawet bez dodatkowych bodźców mogą prowadzić do orgazmu. Dla wielu par, które wyzbyły się lęków związanych z pieszczotami analnymi, szybko staje się jasne, że to właśnie umiejętne pobudzanie tych okolic u partnera daje mu więcej satysfakcji niż stosunek analny kobiecie. Choć nie jest to, oczywiście, regułą. Natomiast prawdą jest - choć rzadko się o tym mówi - że obydwie płci w trakcie masturbacji pobudzają się analnie, ręcznie lub za pomocą przedmiotów codziennego użytku albo przystosowanych kształtem zabawek z sex-shopu. Najpopularniejszą formą pobudzania analnego u mężczyzn jest imitowanie ruchów frykcyjnych. Wart jest polecenia - także ze względów zdrowotnych - masaż prostaty. Wymaga współpracy oddanej part-nerki, ale jest prosty do wykonania. Zaczyna się delikatną penetracją i płytkimi ruchami palca w przód i w tył. Głębiej można penetrować jedynie wtedy, gdy osoba masowana wyrazi taką chęć. Warto pieszczoty co jakiś czas przerywać, pomaga to oswoić się z sytuacją, odprężyć, a jednocześnie zwiększa rozkosz. Prostatę dość łatwo wyczuwa się palcem. Jeśli?masaż robi się ze względów medycznych, na przykład, żeby usunąć ból spowodowany obrzękiem gruczołu sterczowego, ruchy masujące muszą być gładzące, lekkie i bardzo delikatne. Przy dotykaniu dla rozkoszy warto wykonywać najpierw ruchy okrężne, a później w przód i w tył. Palec musi być czysty, zabawka również. Jeśli wejście jest zbyt suche, można się posłużyć lubrykantem, dokładnie takim samym, jaki niekiedy stosuje się do stosunku pochwowego. Niektórzy używają też?nawilżonych prezerwatyw nałożonych na?palec. I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga - masażu nie wolno wykonywać w przypadku zapalenia prostaty lub nowotworu.

Nie tylko ruchy naśladujące stosunek mogą dawać rozkosz. Mało znany i niedoceniany teren pieszczot rozciąga się między wejściem do odbytu a jądrami. To właśnie tam uprawiający tantrę kochankowie odkryli tak zwane święte miejsce mężczyzny - czyli punkt, którego umiejętna stymulacja daje najwięk-szą rozkosz. Punkt ten można znaleźć, gdy członek jest w zwodzie. Trzeba wtedy palcami, gładzącymi ruchami, przebyć drogę od odbytu do jąder, czasem kilka razy, ale później nie ma już problemu z wyczuciem niewielkiego wgłębienia, którego masowanie odczuwa się wyjątkowo przyjemnie. W okolice te można się dostać także ?od wewnątrz?.

Podsumowując - odczuwanie rozkoszy w trakcie stymulacji odbytu jest zupełnie normalne. Tylko czy teraz jest dla ciebie to?mniej krępujące?     

 

Maja Koniczyna, seksuolog

Rysunek: Małgorzata Ślińska

 

Zobacz też na Logo24:

Inne porady seksuologa  

Od tyłu

Mam parę pytań odnośnie seksu analnego. Zaczęliśmy się w ten sposób kochać z moją partnerką. Jesteśmy oboje zadowoleni, ten rodzaj seksu sprawia nam prawdziwą przyjemność. Niestety, moja dziewczyna ma jednak poważne obawy

Fetyszysta, czyli kto?

Możesz być fetyszystą i nawet o tym nie wiesz.

Albo nie wie tego twoja partnerka, z uśmiechem przyjmująca prezenty w postaci majteczek czy skórzanych kozaczków.

Golenie? Czemu nie!

Faceci w filmach porno często mają wygolone miejsca intymne. Czy to dobry pomysł - zarówno jeśli chodzi o higienę, wygodę, jak i reakcję oraz doznania seksualnej partnerki?
Więcej o:
Komentarze (17)
Normalnie analnie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • bardzodobrywieczor

  Oceniono 19 razy 17

  To nie ma nic wspólnego z orientacją homo czy hetero (Ja jestem hetero i to zdecydowanie). Osoby homo i hetero wykonuja w gruncie rzeczy te same czynności seksualne: pocałunki, pieszczoty, penetracja. Wiekszość ludzi jest hetero, więc męzczyzna na ogół robi to z kobietą. A jeśli robią to pary homo? męzczyzna z meżczyzną lub kobieta z kobietą? To co z tego? To ich sprawa. Zostawmy ich w spokoju. Do waszej sypialni też nikt nie zagla i nie poucza, co jest normalne, a co nie. Decydujecie o tym we dwoje.da

 • bardzodobrywieczor

  Oceniono 15 razy 15

  Żałosne. To jest właśnie poziom rozmów na forach: "prymitywni i śmierdzący, gnój, eunuch, prymityw, piździelski dyżur, kretyni, chore żydostwo, zlizywać gó..., pedofile, syf i malaria". To tylko cytaty z 4(!!!) komentarzy. Takie są naprawdę "Polaków rozmowy"? Czy to naprawdę my?

 • zebrzec

  Oceniono 12 razy 10

  do JERUZALEM: kolego, lub kolezanko, to po co czytasz GW? jak CIe tak denerwuje?
  Poczytaj katechizm albo idz zrobic dobrze swemu księdzu!

 • bardzodobrywieczor

  Oceniono 8 razy 8

  A skąd tu tyle oburzenia? W dzisiejszych czasach? Gdy prawie wszystko jest dozwolone i wszystko juz było? Oczywiście, ważne jest, zeby to odbywało sie za zgodą obu partnerów, a jeszcze lepiej, żeby obydwojgu dawała przyjemność, a najlepiej - rozkosz. Jeśli tak nie jest, no to: stop! I nie ma się na co oburzać.
  Seksuolog ogranicza się do stymulacji palcami i zabawkami, ale fajnie jest pójść dalej i robić to językiem. Dla tych, którzy nawet o tym nie pomyśleli może to być bardzo krępujące, ale i też ekscytujące, bo przekraczające pewne tabu. Mam partnerki, dla których tak właśnie jest: tabu. Nie dotykaj i na odwrót. Znam też takie, dla których jest to przyjemne, ale tylko w jedna stronę, a odwrotnie - krępujace. Albo ona mnie, albo ja ją. Ale z tymi, które to lubia o obie strony, jest super! Mozna oczywiscie na zmianę. Najpierw ja ciebie, a potem ty mnie, ale najbardziej ekscytujaco jest robic to sobie nawzajem jednocześnie, tyle tylko, że trzeba sie przy tym nieźle nagimnastykować.

 • michalcyprian

  Oceniono 6 razy 4

  Uwielbiam masowanie, ale bez penetracji. A rimming to już szaleństwo rozkoszy.

 • exy

  Oceniono 4 razy 2

  "w zwodzie", właśnie tak się mówi fachowo..

 • babajaga99

  Oceniono 8 razy 2

  @tam96, - a ja wolę tu69. Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki a trzeci (Polak) jak mu nogi śmierdzą. Faceci, na forach, narzekają na "zimne żony" - a to oni są prymitywni i śmierdzący. Z takimi to conajwyżej gnój przeżucać a nie kochac się z satysfakcjią i rozkoszą.

 • pani_uli

  Oceniono 4 razy 2

  No co tam chłopaki! ;-)
  i pamiętajcie o tym co w tytule: normalnie...

 • sinus314

  Oceniono 4 razy 0

  Członek "w zwodzie", pani seksuolog?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX