Przedwczesna ejakulacja

Mam za sobą pierwsze przygody seksualne. Większość stosunków nie trwała jednak dłużej niż pisanie tego listu. Czy istnieje sposób na opóźnienie wytrysku? Michał

Sztuka jest trudna na samym początku kariery, potem strach przed szybką ejakulacją staje się zmorą na lata, a gdy w końcu sytuacja się normuje, facet uznaje to za sukces i na tym poprzestaje. Tymczasem da się osiągnąć znacznie więcej - i uprawiać miłość dowolnie długo. To naprawdę możliwe, a w dodatku bardzo przydatne w życiu seksualnym, bo pozwala skupić się na dawaniu przyjemności i wyszukiwaniu skomplikowanych technik zaspokajania potrzeb partnerki - co przy okazji podnosi twoją samoocenę.

Zadanie nie przekracza potencjału tak zwanego przeciętnego, zdrowego mężczyzny. Na trening nigdy nie jest za późno, jednak szkolenie najlepiej zacząć jak najwcześniej, czyli w fazie pierwszych masturbacji. Pamiętaj, żeby przeprowadzać go tylko wtedy, gdy nikt ci nie będzie przeszkadzał, bez nerwów, bez pośpiechu. Doprowadź się do erekcji i silnego pobudzenia za pomocą ulubionych pieszczot. Teraz część trudniejsza: skoncentruj się, spróbuj wyraźnie zdiagnozować i nazwać wszystkie odczucia płynące z okolic miednicy. Zastosuj technikę ucisku. Obejmij członek trzema palcami poniżej żołędzi i mocno ściśnij. Gdy natychmiastowa potrzeba ejakulacji zniknie, pobudzaj się znowu do stanu tuż przed rozładowaniem. Rób tak pięć razy w każdej sesji. Bardzo podobnie można postępować także w trakcie seksu w parze - o ile masz kogoś, kto jest chętny do wspólnego trenowania.

I dokładnie tak samo jak z językiem angielskim czy futbolem - jednemu nauka zajmie mniej, innemu więcej czasu. Może też zdarzyć się wytrysk pomimo uciskania, to naturalne. Nie chodzi o bicie rekordów. Raczej o spokojne ćwiczenie i czekanie na efekty.

Mężczyźni stosują także dodatkowe "opóźniacze", odwracając uwagę od właśnie wykonywanej, ekscytującej czynności. Zaczynają intensywnie myśleć o płaceniu podatków, nielubianej teściowej, upiornym szefie. Jest to sposób i dobry, i zły. Dobry, gdyż skuteczny (jeśli w pewnym stopniu opanowałeś już podstawową technikę opóźniania ejakulacji). Zły - bo pozbawia kontaktu z seksem i związanym z tym całkowitym relaksem. W dodatku kobieta wyczuwa, że partner gdzieś "znika". No i dochodzi małe niebezpieczeństwo. Mianowicie osoba, z którą się kochasz, może zacząć ci się niezbyt dobrze kojarzyć. I na odwrót. Uwaga! Sposób ten zazwyczaj nie działa u mężczyzn dopiero zaczynających uprawiać seks, szczególnie jeśli już zdążyli nabawić się lęku przed przedwczesną ejakulacją.

Inna metoda, stosowana dość często, to wszelkiego typu maści, żele i kremy, które lekko znieczulają posmarowaną nimi żołądź. Podobnie działają prezerwatywy nasączone takim środkiem. Niektórzy użytkownicy skarżą się na uczucie zdrętwienia, czasami wręcz zmrożenia, co dekoncentruje do tego stopnia, że tracą erekcję. A przecież w opanowaniu wytrysku nie o to chodzi. Dla wielu jest to jednak dobry i dający poczucie bezpieczeństwa środek - z gwarancją działania. Na zakończenie ciekawostka. Ponieważ umiejętność sterowania ejakulacją jest konieczna do wszystkich fascynujących starożytnych technik miłości, dawni mistrzowie też mieli swoje sposoby. Np. zanurzali członek w miseczce z lodem lub obkładali go zimnymi ręcznikami, gdy tylko pojawiała się chęć ejakulacji. Twierdzili, że kilkutygodniowe stosowanie takiego treningu ratuje nawet osoby z mocno przedwczesnym wytryskiem!   

 

Maja Koniczyna, seksuolog

Rysunek: Małgorzata Ślińska

 

Zobacz też na Logo24:

o seksie

Instrukcja obsługi kobiety

Jest taki film "Żony ze Stepford" - o miasteczku, gdzie mieszkają szczęśliwi mężczyźni. Mają idealne żony, które znakomicie gotują, wzorowo wychowują dzieci, są dobre w łóżku, a i trawnik potrafią równiutko skosić. Jednym słowem - Stepford to męski pomysł na raj.

Kobiecy seksualizm różni się od męskiego, wszyscy to wiemy. Jak przełożyć tę wiedzę na praktykę i zostać kochankiem doskonałym? Jeśli zastosujesz się do naszych porad, przekonasz wybrankę, że uprawianie miłości z tobą to najlepszy wybór w jej życiu, a twoje łóżko jest najwspanialsze.

Dlaczego chodzimy z wami do łóżka

Dlaczego kobiety uprawiają seks z facetami? Odpowiedź mogę streścić w jednym zdaniu. Uprawiają, bo muszą. I jeśli mężczyźnie uda się jakimś cudem tego nie zepsuć, może mieć dosłownie wszystko i na każdy sposób.

Nie - kobiety lubią bardziej. A jeśli nawet się zdarza, że sama zainteresowana o tym nie wie, to doskonale wie o tym jej organizm i to na wielu poziomach.

Więcej o:
Komentarze (5)
Przedwczesna ejakulacja
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ratecs

  Oceniono 10 razy 8

  Tak, a może Pani seksuolog wyjaśni, czemu to my - mężczyźni - mamy zmieniać coś, co się kształtowało przez setki tysięcy lat? Facet nie jest od tego, żeby "dobrze zrobił" tylko, żeby zapłodnił, a do tego nie kobiety orgazm jest potrzebny, a mężczyzny. Po to też kobieta "za wolno" się podnieca, żeby ciągle była gotowa (czytaj: chętna) do odbycia stosunku. Jeżeli chodziłoby tylko o "zrobienie sobie dobrze" to nasz gatunek dawno by wyginął. A może by tak kobiety wprowadziły jakiś sposób/trening dla siebie, który by przyspieszył ich szczytowanie. W końcu mamy równouprawnienie, a kobiety przecież tak bardzo chcą się wyzwalać.

 • partyboi

  Oceniono 3 razy 3

  Nie martw się, większość Polaków pisałaby ten list tak długo, że jeśli dalej porównujemy to ze stosunkiem, Twój penis wyglądałby jak lanca husarza po bitwie z Turkami.

 • yurekyurek

  Oceniono 1 raz 1

  G. prawda. Zacząłem trenować wcześniej niż nauczyłem się mówić. Wale odkąd pamiętam, a przy pierwszym razie to były minuty i koniec.

 • krajidiotow

  Oceniono 1 raz -1

  Pierwsze przygody seksualne masz za soba?:)
  Musisz niczym bohater filmu Allena duuuzo trenowac w samotnosci, bedziesz wowczas doskonalym kochankiem . Powodzenia.

 • siny_ptak

  Oceniono 3 razy -1

  Smaruj zoledzia pasta i bedzie git.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX