Wino w drinku? A dlaczego nie!

Wino zajmuje trzecie miejsce w rankingu najpopularniejszych alkoholi w Polsce. Wyprzedza je tylko wódka i piwo. Najlepiej smakuje samo, ale spróbujcie zrobić z niego drinki, a nie pożałujecie. Dziś przedstawiamy cztery propozycje prostych drinków w sam raz na Dzień Kobiet!

W drinkach wykorzystaliśmy dwa rodzaje win z RPA. Pierwsze - czerwone wytrawne pinotage z aromatem malin, jeżyn i śliwki. Drugie - białe naturalnie słodkie, stworzone z gron Chenin Blanc i Muscat d'Alexandrie o bukiecie owoców tropikalnych.

Wina z tzw. Nowego Świata wyróżnia świeżość i rześkość, dlatego idealnie nadają się do tworzenia drinków. Przy odpowiednio dobranych proporcjach składników będą smakowym strzałem w dziesiątkę. Winny drink w męskim stylu? Koniecznie na bazie tych przepisów.

WYTRAWNA TRUSKAWKA

Wytrawna truskawkaFot. Mraczek Photo

Składniki:
- 500 g truskawek
- 1/4 szklanki cukru
- sok z limonki
- 1 szklanka czerwonego wina wytrawnego Pinotage
- 1/2 szklanki wody

- 1/2 szklanki coca-coli

- 1-2 kieliszków wódki

- bazylia

Przygotowanie:
Truskawki umyj i obierz z szypułek. W sezonie zimowym zastąp mrożonymi. Włóż do wysokiego naczynia i razem z pozostałymi składnikami zmiksuj. Wsadź do lodówki na godzinę. Dla mocniejszego smaku możesz dodać 1-2 kieliszki wódki. Ozdób brzegi kieliszka cukrem i wlej drinka. Podaj go z kruszonym lodem i listkami bazylii.

SŁODKO-GORZKI GRANAT

Słodko-gorzki granatFot. Mraczek Photo

Składniki:
- 1 łyżka stołowa owoców granatu
- 1/2 kubka białego słodkiego wina
- 1/2 szklanki toniku

- limonka

Przygotowanie:
Dodaj lód do szklanki, wlej wino i tonik, wyciśnij cząstkę limonki. Następnie wymieszaj wszystko i dodaj pestki granatu. Ozdób drinka plasterkiem owocu limonki.

Więcej o: