Vslv's World: wild one - red one

Witam,
swojego czasu, gdy zobaczyłem tę oficerską czapkę w koszu w jednym z SH - od razu skojarzyła mi się z filmem, jaki oglądałem w odległej przeszłości.
Nie pamiętałem tytułu, ani aktora, tylko ogólne wrażenie. Czapkę oczywiście nabyłem, co zresztą widać w najprzeróżniejszych ostatnich tematach.

Nawiasem mówiąc nie przypuszczałem, że taka sztywna konstrukcja może być wygodna do noszenia na głowie. Okazało się, że jest super wygodna i to w różnych warunkach pogodowych. Jest to jedna z przyczyn dla których tak często gości na mojej głowie.

Drugą przyczyną jest to, że odpowiada mi stylistycznie. Z rozpędu więc, z czasem dołożyłem kolejną skórzaną kurtkę o wadze ponad 2 kg z grubej wołowej skóry. Też zresztą w podobnej filmowej stylistyce.
Raczej rzadko odwołuję się do bieżącej mody, chociaż czasami zaglądam na różne opisy i omówienia.
Zazwyczaj inspiracją jest to co siedzi w mojej głowie, jako suma obejrzanych filmów, przeczytanych książek....
Zresztą dyktatorzy mody bardzo chętnie czerpią z różnych "historycznych" źródeł. Bardzo ciekawie opisuje to Piotr na swoim blogu Muzealne Mody (właśnie obchodzi dwulecie istnienia, czyli 100 lat!!!!, albo chociaż z dziesięć)

Z czasem przysiadłem do YouTube i zacząłem szukać filmu-inspiracji. Okazało się, że był to Wild One z Marlonem Brando, chociaż czapka wyglądała trochę inaczej. Kurtka zresztą też.

Nie ma to większego znaczenia, bo i tak moje zestawy nie są cytatami zarówno z bieżącej mody, jak i różnych obrazków z przeszłości. Takie tam różne reminiscencje.

pozdr. Vslv

Tekst i zdjęcia z blogu: Vslv's World - Fashion vs. Style


Więcej o: