Malvina Pe: Kiedy faceci uczepili się tych spódnic, które my już dawno zdjęłyśmy?

Z cyklu "bajki dla dorosłych".

Napisałam dziś do niego - powiedziała Majka, wypuszczając kłąb dymu z ust. Był piątkowy wieczór. Siedziałyśmy na balkonie w zimowych kurtkach, kapciach i cienkich rajstopach. Ona paliła, ja oparłam nogi o balustradę i słuchałam. - Napisałam, że tęsknię za seksem z nim. Wiesz, co odpowiedział? Wzruszyłam ramionami, że nie, nie wiem, bo niby skąd. - Zapytał - wycelowała we mnie fajkiem - czy tylko za tym. Rozumiesz typa? - pokiwała głową z niedowierzaniem. To też pokiwałam, żeby jej raźniej było.

Majka. Dobra przyjaciółka. Żadna tam korpobicz, zwykła dziewczyna robiąca "karierkę" w agencji reklamowej. Inteligentna, szczupła, dobre cycki, świetny tyłek. 7/10. Zbuntowana, z kurwikami w oczach. Wymagania w stosunku do mężczyzn: wysokie.

On, czyli Robert. Majki nowy przyjaciel. Taki, z którym wieczorem lubi pójść na spacer. Po gumki. A później do łóżka. Robią to też na podłodze. Pod prysznicem, w wannie, przy ścianie, na stole w kuchni, a raz nawet w Decathlonie, za stojakiem z rakietami tenisowymi. Wygląda na poczciwego. Drwal w łóżku, księgowy w życiu.

- Ja mu daję wstęp do dirty talk, a ten pyta o uczucia. Ja mu wyjeżdżam z układem bez zobowiązań, a ten już czeka, żeby drzewo sadzić, dom budować i syna płodzić. - Majka zgasiła papierosa energicznie i popatrzyła na mnie, trochę wściekła, a trochę rozżalona. - Kiedy to się w ogóle stało? Kiedy oni uczepili się tych spódnic, które my już dawno zdjęłyśmy? Świat był prostszy, gdy kobiety płakały przez mężczyzn, nie na odwrót.

- Nie pamiętasz już? Pięć lat temu? Żałoba po Radziu, który wybrał karierę w JuEsEj? Że taki czuły był? Wyrozumiały? Że cię słuchał, rozśmieszał i w ogóle M jak miłość i szpital w Leśnej Górze? Dzieci mu chciałaś rodzić, konie hodować, domek na prerii budować. I co? Teraz powiesz, że liczy się tylko święty spokój i fujara?

- Wtedy nie miałam psa i kredytu, nie pracowałam 10 godzin dziennie i nie uprawiałam tai-chi. Miałam czas na pierdoły.

Zamilkłyśmy. Majka odpaliła kolejnego papierosa, ja próbowałam ułożyć sobie w głowie, kiedy zaczęłyśmy zjadać własny ogon? Czy szczęśliwy człowiek wydziela sobie czas na pracę, sen i seks bez zobowiązań? Czy stałyśmy się tak samowystarczalne, że nie potrzebujemy mężczyzny u boku? A co z potrzebą kochania i bycia kochaną? Stłumiłyśmy ją w sobie dla kariery, samorealizacji i podnoszenia statusu materialnego?

- Człowiek nie jest stworzony do samotności - wyrwało mi się.

- Co?! - Majka podskoczyła, jak wyrwana z letargu.

- Nie mamy czasu rozejrzeć się wokół, nie mówiąc już o zaangażowaniu w związek i pracy nad nim, bo robota, bo trening, bo pasje, bo znajomi, bo doby nie starcza. Mamy jako taką kasę, dyplomy, jesteśmy atrakcyjne, zadbane i wygadane, więc tego samego oczekujemy od mężczyzny, z którym docelowo miałybyśmy się związać.

- I bardzo dobrze. Trzeba być świadomą swoich potrzeb.

- Potrzeb? Im dłużej jesteśmy same, tym bardziej wygórowane stają się nasze oczekiwania. I nie dotyczy to tylko kobiet, ale też mężczyzn. Tworzymy sobie listę warunków do spełnienia przez potencjalnego partnera. Oni chcą rezolutnej, szczupłej laski z nogami do nieba, kształtnymi cyckami i zgrabnym tyłeczkiem. Takiej, która zrobi dobrego loda i dobre wrażenie na mamusi. Która lubi rżnąć się, gotować i realizować swoje pasje, bo nikt nie chce być w związku z nudnym człowiekiem. My zaś szukamy minimum 180 cm wzrostu, inteligencji, wykształcenia, poczucia humoru, prestiżowej pracy, własnego mieszkania, dobrego wyglądu i kutasa, który doprowadza do orgazmu przynajmniej z pięć razy w tygodniu...

- Phi - fuknęła. - To co, teraz chcesz obniżać standardy?

- Pieprzyć standardy. Pieprzyć oczekiwania. Już sama nazwa wskazuje, że to coś, na co czekasz, a co nigdy może nie przyjść. To nie jest bajka o śpiącej królewnie i rycerzu na białym koniu. Nie liczy się to, czy on ma subaru i mgr przed nazwiskiem, ale fakt, że o ciebie dba, że wspiera i daje poczucie bezpieczeństwa. Że przy nim czujesz się piękna, wartościowa i kochana. Popieprzyły nam się priorytety.

Milczałyśmy. Ona sączyła wino, ja patrzyłam w gwiazdy, próbując wypatrzyć Wielki Wóz. Zawsze mam z tym problem. - Tu jest - Majka wycelowała palcem w niebo. - Widzisz, to ogon Wielkiej Niedźwiedzicy. Zaraz pod nią, trochę na prawo, jest Mały Lew. O tam. Robert mi pokazał ostat... - urwała zmieszana i odruchowo sięgnęła po papierosa.

Paczka była pusta.

Więcej o:
Komentarze (20)
Malvina Pe: Kiedy faceci uczepili się tych spódnic, które my już dawno zdjęłyśmy?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • a.m.j.78

  Oceniono 123 razy 115

  Nie jestem pudrowanym księciuniem na białym wałachu,
  Nie uganiam się za zblazowanymi księżniczkami z ziarnem grochu w dupie.

 • evita_duarte

  Oceniono 51 razy 41

  Uprawiam tai-chi, ale papierochy pale. Dobre.

 • Michał Roszczyk

  Oceniono 36 razy 30

  Wykształcenie, kasa, stabilność finansowa mają małe znaczenie. Stop. Duże w samym przyciąganiu. Super. Przyciągnięta. Co z tego, jeśli za 3 lata ucieknie, bo człowiek okaże się do d**y, nie utrzyma tego związku, będzie ją bił, poniżał, albo zobojętnieje, albo zdradzał, etc. Można być nieszczęśliwym w komforcie i szczęśliwym w biedzie, a takie przypadki znam z życia. Prawda stara jak świat. Tylko świat z reklam położył się ćmą na umysłach. Polecam na yt utwór p.t. love your life Mes'a, który o tym mówi. Daje celną puentę.
  A one zalegają na portalach randkowych i kończą z oszustami, którzy mamią je piękną wizją. Taki lajf!

 • taktopantiktak

  Oceniono 36 razy 8

  Jakie to jest kurde prawdziwe...Kobiety od razu by chciały księcia z bajki, ale po co, by się popisać nim przed koleżkami ? Gdzie się podziały uczucia, gdzie podziała się miłość, namiętność ? Liczy się to co ma się w sercu ! Nie szata zdobi człowieka ! Pieprzyć standardy. Pieprzyć oczekiwania. To jest kwintesencja całości !

  Pozdrawiam wszystkie Panie TakToPanTikTak

 • norbertrabarbar

  Oceniono 10 razy 4

  C*pa swędzi to marudzę na byle co. Mógłby nawet śmierdzieć, bić i poniżać byle by już przestało swędzieć.

  PS. Następnym razem jak zaswędzi to skieruj energię na wynalezienie lekarstwa na raka, żeby nie było, że kobiet nie ma nauce w ogóle.

 • dorbi

  Oceniono 14 razy 4

  Na początku są oczekiwania ale to równia pochyła. Potem jak lata lecą to dziewczyny łapią się czego popadnie i jest dramat. Faceci mają inny zegar biologiczny i tego nawet największa feministka nie zmieni. Można godzinami teoretyzować i pieprzyc bez sensu ale takie są fakty. Nie ma co czekać na miłość. Trzeba szarpać co się da puki mało wiosen na karku!

 • glemp1

  Oceniono 20 razy 4

  Seksizm w pi.zdowatym wydaniu

 • Suzi Karmelek

  Oceniono 7 razy 3

  Dlaczego bajki dla dzieci pojawiają się w cyklu "bajki dla dorosłych"? (napis pod foto)... Bo takie pokolenie rośnie... popsute i infantylne... wychowane na ociekających golizną klipach i filmach! I jak tu się dziwić, że do sejmu pan przychodzi w sukience skoro młoda dziewczyna nie ma pojęcia co znaczy KOBIECOŚĆ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX