Savoir vivre: goście na noc

Mieszkam z dziewczyną w dwupokojowym mieszkaniu. Warunki do spania w pokoju dziennym są takie sobie. Czy kiedy przyjeżdża ktoś w odwiedziny (np. jej mama), powinniśmy odstąpić mu swoją sypialnię?

Warto tak się przygotować do wizyty gości, by czuli się jak najbardziej komfortowo - nawet przy ograniczonym metrażu. Oddanie własnego pokoju może być jednym z rozwiązań, niemniej nie zawsze gość będzie chciał skorzystać z takiej propozycji. Często słusznie uzna, że to zbyt duże i niepotrzebne obciążenie dla domowników.

Innym rozwiązaniem może być zaproponowanie sypialni damom, podczas gdy dżentelmen z godnością wybiera walkę z kanapą. Moi znajomi, którzy czasem podejmują dużą rodzinę, korzystają z bardzo prostego rozwiązania. Zakupili jakiś czas temu duży, dwuosobowy materac, który bardzo łatwo napompować, i w cztery minuty goście mają komfortowe miejsce do spania. Jednocześnie w niczym nie przypomina to czerwono-niebieskich materacy, na których nasi rodacy wygrzewali się na słonych wodach podczas wakacji w byłej Jugosławii.

 

 

Na pytania odpowiada Adam Jarczyński, dyrektor generalny Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety

 

 

 

 

 

Zobacz też na Logo24:

Savoir vivre: niezapowiedziany gość

10 rzeczy, które zabierze ci kobieta, podryw, miłość, dziewczyny, top 10

Więcej o: