Savoir vivre: gdy kobieta pyta, czy dobrze wygląda

Odpowiedź na pytanie o jej wygląd wymaga od ciebie trochę umiejętności...

Odpowiedź na pytanie o jej wygląd wymaga od ciebie trochę umiejętności... (fot. Ralf Maassen (DTEurope) / shutterstock.com)

- Jak przed wspólnym wyjściem grzecznie odpowiedzieć na pytanie kobiety: "kochanie, czy dobrze w tym wyglądam?", gdy do ukochanej strój po prostu nie pasuje? - pisze do nas Robert.

To jedno z tych pytań, które mogą się wydawać polem minowym. Ale przecież dżentelmen jest wprawionym w boju saperem i wie, jak powinno się postępować z tak delikatnym materiałem wybuchowym, jakim jest kreacja damy. Dlatego odpowiada: „jak zawsze pięknie”.

Ale tak odpowie dżentelmen w randze porucznika. Dżentelmen pułkownik doda: „kochanie, wyglądasz pięknie, ale myślę, że pozostali goście nie docenią Twojego gustu, więc może załóż tę obłędną sukienkę, którą kupiłaś na wesele w czerwcu”.

Z kolei dżentelmen marszałek posłuży się inną taktyką - „wyglądasz olśniewająco, ale powinnaś wybrać spokojniejszą kreację. Przecież w dobrym tonie jest, by nie robić konkurencji gospodyni, a w tym stroju z miejsca byś biedaczkę przyćmiła”.

 

 

Na pytania odpowiada Adam Jarczyński, dyrektor generalny Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety
Otrzymujemy od Was wiele e-maili z pytaniami, jak poprawnie się zachować w danej sytuacji. Staramy się odpowiadać na bieżąco, a niektóre kwestie są na tyle ważne, że prezentujemy je również na łamach miesięcznika „Logo” i w naszym wydaniu internetowym Logo24.pl. Czekamy na Wasze listy: logo@agora.pl.

ZOBACZ WIDEO

Skomentuj:
Savoir vivre: gdy kobieta pyta, czy dobrze wygląda
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy