Jak powiedzieć damie, że puściło jej oczko?

- Widzę, że atrakcyjnej blondynce puściło z tyłu oczko w pończosze. Jak uratować tę damę, jeśli wokoło nie widzimy żadnej znajomej, której zręczniej byłoby przekazać straszną nowinę? - pisze Jacek.

Savoir-vivre: na pytania odpowiada Adam Jarczyński, dyrektor generalny Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety.

 

Granice zuchwałości

- Podchodzimy do białogłowy, przedstawiamy się i półgłosem mówimy: ?Proszę wybaczyć zuchwałość, ale jeżeli byłbym tak piękną kobietą jak pani, a niestety nie jestem, to byłbym wdzięczny, że podszedł do mnie nieznajomy i powiedział, że puściło mi oczko w pończochach?.

Po czym należy się szczerze uśmiechnąć, lekko ukłonić i oddalić w kierunku tartinek z łososiem. Pytanie tylko, co dama może z taką wiedzą zrobić? Jeżeli jest prawdziwą damą, nie udała się na przyjęcie bez zapasowej pary pończoch, a wtedy sytuacja została przez Pana uratowana.

Jeżeli jednak zapomniała zapasowej pary, to będzie zestresowana, że inni widzą to, co i Pan. Osobiście zaangażowałbym się w akcję informacyjną, gdyby oczko zmieniło się w oko Saurona, a jeżeli wciąż pozostawałoby małym oczkiem, udawałabym, że nic nie widzę.


Otrzymujemy od Was wiele e-maili z pytaniami, jak poprawnie się zachować w danej sytuacji. Staramy się odpowiadać na bieżąco, a niektóre kwestie są na tyle ważne, że prezentujemy je również na łamach miesięcznika ?Logo? i w naszym wydaniu internetowym Logo24.pl. Czekamy na Wasze listy: logo@agora.pl.

Więcej o:
Komentarze (24)
Jak powiedzieć damie, że puściło jej oczko?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • jestemzalegalem

  Oceniono 184 razy 164

  Normlanie. "Te lala, rajtuzy ci się prują" ;)

 • mtom123

  Oceniono 151 razy 119

  Skąd wziąć damę?

 • zoraz

  Oceniono 68 razy 68

  No dobrze, oczko, kobieta - bułka z masłem.
  A może taki przykład.
  Jestem kobietą. W centrum miast widzę idącego młodego, przystojnego i zadbanego mężczyznę. Ale pan nie zapiął rozporka.
  To nie jest tłumne i bogate miasto gdzie każdy się spieszy i widzi tylko czubek swego nosa, tutaj nim człowiek przejdzie przez centrum przyciągnie uwagę wielu.
  I teraz pytanie - okazać litość i poinformować czy okazać litość i przemilczeć?

 • kac

  Oceniono 35 razy 23

  Normalnie, słowami "poszło Ci oczko"
  Nie komplikujmy prostych rzeczy.

 • peace2

  Oceniono 14 razy 12

  Bez żartów. Nie dość, że facet musi powiedzieć kobiecie o nieprzyjemnym problemie, to jeszcze ma ją dodatkowo "uszczęśliwiać" metodami podrywu "na Konopnicką"?

  To jak głupia jest propozycja "eksperta", najlepiej widać przy odwróceniu sytuacji, kiedy przystojnemu dżentelmenowi rozpiął się rozporek.

  Wyobrażenie sobie kobiety wygłaszającej tekst "Proszę wybaczyć śmiałość, ale gdybym była tak przystojnym mężczyzną, jak pan, a niestety nie jestem" (a to dopiero połowa tej żenującej wypowiedzi).

 • kajmir

  Oceniono 11 razy 7

  Ja mówię:
  "Masz tam dziurkę"

 • 3-kuleczka

  Oceniono 17 razy 7

  paqnie jak tam panu - takie pieeprzenie to u cioci na imieninach
  nie jestem gimnazjalisą podgłupiastym , ale powaznym dojrzałym wykształconym człowiekiem, jakby kto pytał - kobietą i przestańcie piieprzyc o damach, ą ę cichopkach gołych doopach radwańskiej i facetach wysławiajacych sie jak 200 lat temu
  nie mozna normalnie - przechodząc obok powiedzieć - idzie pani oczko w rajstopach [tak debilu, nie pończoszkach] - w miare cicho? i iśc dalej?
  a najlepiej nic nie mówić
  ale koozwa macie problemy
  lepiej posprzątaj chłopie zonie w domu a nie piernicz

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 11 razy 7

  „Jak powiedzieć damie, że puściło jej oczko?”

  Normalnie.
  Tak, jakby się było dobrze wychowanym...
  ;>

 • sonix24

  Oceniono 9 razy 3

  @mtom123
  Najlepszy komentarz, uśmiałem się :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX