Daty promocji. Kiedy tanieje elektronika, a kiedy perfumy i kuchenne akcesoria

Zimowe promocje mamy już za sobą. Co prawda w marcu trudno będzie nam kupić przecenione ubrania, za to stanieje np. sprzęt elektroniczny. Poznaliśmy kalendarz promocji do końca br.
Zimowe promocje mamy już za sobą. Co prawda w marcu trudno będzie kupić przecenione ubrania, za to stanieje sprzęt elektroniczny. Poznaliśmy kalendarz promocji do końca br.

Początek wiosny to zwykle czas, kiedy na rynku pojawiają się nowe modele elektronicznych urządzeń, więc te starsze trafiają do wyprzedaży. Ceny sprzętu elektronicznego spadają także dlatego, że w Japonii, gdzie produkuje się go najwięcej, w marcu kończy się rok fiskalny. Ponadto na początku marca, w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet, można szukać przecenionych perfum i kosmetyków.

Z reguły promocje wyznacza kalendarz świąt - zarówno kościelnych, jak i okolicznościowych. Na przykład w kwietniu, już po Wielkanocy, tańsze powinny być słodycze oraz akcesoria związane ze świętami. - W kwietniu rozpoczynają się także wyprzedaże międzysezonowe, więc można będzie znaleźć ubrania z kolekcji wiosenno-letniej przecenione nawet o 50 proc. - mówi Agnieszka Nizio, dyrektor centrum handlowego 3 Stawy, które przygotowało przewodnik po promocjach.

W maju w wielu sklepach obowiązywać będą promocje na Dzień Matki. Taniej można będzie dostać np. torebki, portmonetki, akcesoria do kuchni i łazienki. Natomiast pod koniec czerwca tańsze powinny być narzędzia, które prawdopodobnie będą chętnie kupowane na Dzień Ojca.

Na początku wakacji, czyli w czerwcu i lipcu, organizowane są przeceny końcówek kolekcji w sklepach jubilerskich. Poza tym lipiec jest - obok stycznia i lutego - najlepszym miesiącem na zakup odzieży. W tym czasie spodnie, szorty, sukienki, koszulki, koszule, swetry, bluzy czy buty kosztują nawet o 80 proc. taniej. Pod koniec wakacji taniej kupimy torby podróżne i walizki.

Pod koniec sierpnia i we wrześniu, gdy dzieci i młodzież wracają do szkoły, tanieje sprzęt komputerowy i przybory szkolne. We wrześniu, podobnie jak w lutym, najtaniej można też kupić garnitury - do sklepów trafiają nowe kolekcje, więc te z mijającego sezonu są znacznie przeceniane.Jesień to także najlepszy czas na zakup obuwia sportowego. Wtedy sklepy obuwnicze muszą zrobić miejsce na półkach na buty zimowe. Tańsze są też zabawki i akcesoria kuchenne, bo sprzedawcy przygotowują ofertę prezentów gwiazdkowych. Jesienią, podobnie jak wiosną, zdarzają się również wyprzedaże śródsezonowe. Regułą jest, że im bliżej świąt, tym ceny są niższe. - W grudniu tanieje właściwie wszystko. A od Nowego Roku w sklepach odzieżowych rozpoczynają się największe wyprzedaże kolekcji jesienno-zimowych i trwają do końca lutego.

Więcej o: