"Wilk z Wall Street" - prawdziwa historia milionera skandalisty

"Wilk z Wall Street" to prawdziwa historia milionera-aferzysty Jordana Belforta - jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów Ameryki - opowiedziana brawurowo i z przymrużeniem oka przez Martina Scorsese.
Leonardo DiCaprio wciela się tu w postać człowieka, który zawsze chciał więcej, a dostał to, na co zasłużył. Jordan Belfort był złotym dzieckiem świata finansów spełniającym amerykański sen "od pucybuta do milionera": zaczynał od sprzedawania lodów na ulicznym rogu, a doszedł do fortuny.

Szybki i oszałamiający sukces przyniósł mu władzę i poczucie bezkarności. Najpiękniejsze kobiety. Najdroższe jachty. Najbardziej wyszukane narkotyki. Szalone imprezy bez cienia poczucia odpowiedzialności. Belfort ulegał wszystkim pokusom, które na niego czekały. Korupcja, naginanie prawa i skandale obyczajowe - w tym także okazał się mistrzem.Kolejny po "Gangach Nowego Jorku", "Aviatorze", "Infiltracji" i "Wyspie tajemnic" owoc współpracy Scorsese z DiCaprio ma dwie szanse na Złotego Globa. Pozostaje również jednym z oscarowych faworytów. "Wilk z Wall Street" w kinach od 3 stycznia.Więcej o: