Nie tylko ludzie mają problemy z nadwagą. Psy także, a grube czworonogi są agresywne

Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta

Brytyjska organizacja charytatywna The People's Dispensary for Sick Animals ostrzega, że coraz więcej psów na Wyspach jest otyłych, przez co robią się agresywne.
Z raportu organizacji wynika, że w Wielkiej Brytanii co tydzień dochodzi do 250 tys. incydentów z udziałem agresywnych psów. A ponad połowa weterynarzy przyznała, że zauważyła wzrost ataków psów na siebie.

Część z agresywnych psów jest otyła, ponieważ właściciele przekarmiają je, nie zapewniając im odpowiedniej dawki ruchu, bo nie znają potrzeb swoich pupilów. Zdaniem organizacji Brytyjczycy chętnie dzielą się z psami własnym jedzeniem, w tym fast foodem, piwem i chipsami, co ma zły wpływ na ich zdrowie. PDSA zwraca uwagę, że wiele osób decyduje się na zwierzaka zupełnie nie znając jego potrzeb, co często kończy się na tym, że pies długie godziny siedzi sam, podczas gdy właściciel jest w pracy, i przejmuje jego siedzący tryb życia, spędzając czas głównie na kanapie.

Ponadto 2,4 miliona psów (w sumie w Wielkiej Brytanii jest ich ok. 8,1 mln) nie jest wyprowadzanych codziennie na spacer. A prawie milion nigdy nie opuszcza domu. Organizacja ostrzega, że w ciągu pięciu lat co trzeci pies stanie się otyły.ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • "Reves de nuit" Instalacja Damiena Fontaine'a zaprezentowana podczas Festiwalu Światła w centrum Lyonu. W festiwalu, który trwał 5-8 grudnia 2014 uczestniczyli projektanci z całego świata. Magia świateł w Lyonie
  • W Londynie otwarto pierwszą na świecie kawiarnię, która serwuje tylko płatki śniadaniowe
  • Czekasz na światłach. Zagraj w ping-ponga! Zobacz, jak to robią Niemcy!

Polecamy