Siódmy syn, czyli widowiskowe fantasy

?Siódmy syn? to widowiskowa ekranizacja pierwszego tomu serii powieści fantasy autorstwa Josepha Delaneya. Opowiada o niesamowitych przygodach chłopaka posiadającego zdolność wyczuwania obecności sił zła
W tytułowego bohatera, siódmego syna, wciela się Ben Barnes (aktor znany z roli księcia Kaspiana w filmowej wersji "Opowieści z Narnii"). Przeznaczeniem młodego Toma Warda jest stawienie czoła ciemności. Najpierw jednak musi nauczyć się obrony przed złem - czyli m.in. jak przepędzać duchy, poskramiać czarownice i więzić boginy. W tym celu zostaje oddany pod opiekę tajemniczego mężczyzny, miejscowego stracharza (Jeff Bridges). Wkrótce okazuje się, że praca pod okiem surowego mistrza to nic w porównaniu z niebezpieczeństwami, jakie czekają na Toma - stanie on twarzą w twarz z potężną wiedźmą znaną jako Mateczka Malkin (Julianne Moore).

Za reżyserię "Siódmego syna" odpowiada Sergey Bodrov, twórca nominowanego do Oscara "Czyngis-chana". Doborową obsadę uzupełniają znana z roli w "Kochanku królowej" Alicia Vikander, gwiazdor "Gry o tron" Kit Harington oraz Olivia Williams i Djimon Hounsou. Film w kinach od piątku 23 stycznia.Więcej o: