Rebeka w warszawskiej Stodole!

Rebeka - wyjątkowy projekt na polskiej scenie muzycznej! Już w najbliższą sobotę będziecie mieli okazję posłuchać go na żywo - w warszawskim klubie "Stodoła"!

Początkowo Rebeka była solowym projektem Iwony Skwarek. W 2010 roku dołączył do niej Bartosz Szczęsny. Miał ją wesprzeć przy aranżowaniu utworów na koncerty - został na stałe. Od tego czasu Rebeka nabrała rozpędu.

Pierwszym wspólnym dziełem Rebeki był remiks piosenki "Roksana". W 2011 roku światło dzienne ujrzał singiel "Fail", wydany przez Brennnessel Records. Kolejne dwa utwory "Stars" oraz "Nothing To Give" ukazały się pod szyldem portugalskiej wytwórni Discotexas. W 2013 roku duet powrócił do Brennnessel Records i opublikował singiel "Melancholia".

Bardzo aktywna koncertowo grupa długo przygotowywała się do wydania debiutanckiego albumu, ale trud się opłacił. "Hellada" znalazła się na wysokich pozycjach wielu muzycznych podsumowań roku 2013, a "Gazeta Wyborcza" przyznała jej tytuł Polskiej Płyty Roku. Utwory zawarte na "Helladzie" wywołują skojarzenia z latami 80., gdy syntetyczne brzmienia mieszały się z gitarowymi u takich artystów jak New Order, Ultravox czy Depeche Mode. W listopadzie 2014 roku Rebeka wydała EP-kę "Breath", która znacznie różniła się od debiutu. Muzycy chcieli, by nowy materiał oddawał ducha koncertów, dzięki bardziej drapieżnemu i surowemu brzmieniu. Występny na żywo to ważna kwestia dla obojga muzyków, którzy ciężko pracują nad brzmieniem live, bo nie chcą po prostu odtwarzać materiału nagranego w studio. Dzięki temu na koncertach Rebeki często może nam się wydawać, że dany utwór słyszymy po raz pierwszy.

Koncert odbędzie się 16 kwietnia 2016 roku.

Więcej informacji znajdziecie na STRONIE STODOŁY.

Więcej o: