Nadchodzi największy wycieczkowy statek świata

Oasis of the Seas, największy statek wycieczkowy świata

Oasis of the Seas, największy statek wycieczkowy świata

Titanic? Queen Mary 2? Zapomnij o tych łupinkach. W grudniu na morzach pojawi się Oasis of the Seas, największy i najdroższy statek wycieczkowy świata.

 

 

Kolos powstaje w fińskiej stoczni w Turku na zamówienie linii Royal Caribbean International , specjalizującej się w rejsach wycieczkowych, nie tylko po karaibskich wyspach. Początkowo nazywany był Project Genesis, co daje niezłe wyobrażenie o zadufaniu jego konstruktorów. Już jednak wiadomo, że po zwodowaniu jednostka będzie nosić mniej pyszną nazwę Oasis of the Seas (wszystkie statki tych linii noszą nazwę ...of the Seas - Freedom of the Seas, Voyager of the Seas, Jewel of the Seas, itp.).

 

Fot. Royal Caribbean InternationalNowy statek przyćmi wszystkie dotychczasowe statki pasażerskie. Ma mieć wyporność 100 tys. ton (blisko dwa razy więcej niż Titanic) i ogólny tonaż 220 tys. ton (w porównaniu z 148,5 tys. t Queen Mary 2). Całkowita długość - 360 m, kadłub wzniesie się na 65 m nad lustro wody. Jednostka będzie osiągać prędkość ponad 20 węzłów. Na 16 pokładach będzie się zabawiać 5,4 tys. pasażerów.

 

Oasis of the Seas będzie nie tylko największy, ale też najdroższy. Na jego budowę linie Royal Caribbean International wydadzą zawrotną sumę 1,24 miliarda dolarów!

 

Fot. Royal Caribbean International

ZOBACZ WIDEO

Komentarze (1)
Nadchodzi największy wycieczkowy statek świata
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • avatar

    Gość: Gość

    0

    fajny super kolos jerunie niezle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy