Szczypiorniści w kampanii "Poczuj Dumę"

Wystartowała akcja społeczna, w której Karol Bielecki, Sławomir Szmal i Kamil Syprzak motywują młodzież oraz przybliżają Polakom znaczenie patriotyzmu.

- Gdy wychodzimy na boisko, zawsze czujemy niesamowite wsparcie kibiców, jesteśmy jedną drużyną razem z nimi. Patriotyzm wszystkich nas łączy. Poczucie dumy wyzwala niezwykłą motywację i energię. Dzięki temu dajemy z siebie wszystko - mówi Kamil Syprzak.

Celem kampanii społeczno-edukacyjnej "Poczuj Dumę" jest promowanie wartości
i postaw, z których każdy Polak może być dumny i które pozytywnie inspirują, nie tylko w wymiarze sportowym. Dlaczego zawodnicy zaangażowali się w kampanię? - Chcemy pokazywać dobre wzory i motywować do działania. Patriotyzm oznacza ambicję, pasję, wiarę w siebie i poczucie wspólnoty. Taka postawa wewnętrznie wzmacnia i jest ważna nie tylko na boisku - mówi Sławomir Szmal.

Zawodnicy podkreślają także, że chcieliby przekazać swoje doświadczenia wyniesione z kariery sportowej, przede wszystkim młodym ludziom. - Warto mieć marzenia i wierzyć w siebie. Ale bardzo ważne jest również to, by umieć podnieść się i iść naprzód mimo trudności czy niepowodzeń. Kiedy czujemy w sobie siłę i dumę, nic nas nie złamie - dodaje Karol Bielecki.

Kampania w każdym miesiącu będzie miała inny motyw przewodni. - Pokażemy ludzi, bohaterów zarówno współczesnych, jak i z przeszłości, a także inicjatywy czy wydarzenia historyczne. Zależy nam na promowaniu wartości i postaw, które mogą być fundamentem nowoczesnego patriotyzmu. W kolejnych miesiącach będziemy przybliżali m.in. rotmistrza Pileckiego, żołnierzy GROMU i cichociemnych, powstanie warszawskie czy wielkopolskie - podkreśla Wojciech Setny, prezes Surge Polonia, marki odzieży patriotycznej i organizatora kampanii "Poczuj Dumę".

Więcej informacji o akcji na OFICJALNEJ STRONIE KAMPANII. Akcja obecna jest już na Instagramie pod hashtagiem #PoczujDumę, gdzie można dzielić się swoimi zdjęciami, inspirowanymi hasłem kampanii.

Więcej o: