Nowy Fort - niezwykłe miejsce na mapie Warszawy

Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego to jedyne w swoim rodzaju miejsce. Świetne koncerty i niepowtarzalna atmosfera z pewnością skuszą każdego fana kulturalnej stolicy.

Nowy FORT - dogodnie ulokowany na warszawskim Żoliborzu - prowadzi aktywną działalność na styku kultury, sztuki i biznesu. Ta historyczna, XIX-wieczna budowla kryje w sobie obszerny, pokryty szklanym dachem dziedziniec - znakomitą przestrzeń do wszelkich realizacji. Jest jednocześnie salą weselną, miejscem bankietowym, galerią, teatrem, kinem, bywa salą koncertową, estradą i wybiegiem dla pokazów mody.

Nowy Fort

Nowy FORT to przede wszystkim imprezy. W najbliższe dwie soboty (16 i 23 kwietnia) odbędą się w lokalu Koncerty Jazzowe. Wystąpią m.in. Poetica Quintet i Jean Pierre Froehly. Ci pierwsi przedstawią własne interpretacje poezji takich artystów jak Maria Pawlikowska Jasnorzewska czy Halina Poświatowska. Natomiast Froehly - którego występ będzie rozgrzewką przed majówką - zaprezentuje jazzowe interpretacje muzyki francuskiej, niemieckiej i ukraińskiej. Wstęp na oba wydarzenia: wolny!

Nowy Fort

Oczywiście Koncerty Jazzowe to nie wszystko! W kwietniowe niedziele Nowy FORT przypomina najważniejsze firmy z Sophią Loren. 17 kwietnia obejrzycie tam kultową "Piękną Złośnicę", a 24 - "Zaczęło się w Neapolu". Szczególnie polecamy pierwszą produkcję, wszak wyreżyserował ją sam George Cukor - laureat Oscara, Złotego Globu oraz BAFTY. Wstęp: także wolny.

Nowy Fort

Jeszcze wam mało? W Nowym FORCIE są również organizowane m.in. warsztaty twórcze dla dzieci Animalium oraz warsztaty animacji poklatkowej. A to i tak dopiero początek możliwości oferowanych przez lokal.

Nowy Fort

Jak trafić? Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego mieści się przy ul. Stefana Czarnieckiego 51 na warszawskim Żoliborzu. O szczegóły można pytać mailowo: info@nowyfort.pl

Więcej o: