6 rzeczy, które zaskoczą cię w nowej octavii

Skoda Octavia

Skoda Octavia (Fot. Skoda)

Królowa polskich dróg - Skoda Octavia - idzie z duchem czasu. Właśnie przeszła kolejny lifting. Nie tylko wygląda jeszcze lepiej, ale i jeździ się nią jeszcze bardziej komfortowo. A do tego doszło sporo naprawdę przydatnych rozwiązań.

1. BLIND SPOT DETECT

Sygnał błyskający w jednym z lusterek w momencie, gdy chcesz zmienić pas? To funkcja wprowadzona by dbać o twoje bezpieczeństwo. System wykryje innych użytkowników drogi, gdy znajdą się w punkcie, w którym nie możesz ich dostrzec.

2. INFOTAINMENT

Złe doświadczenia z intuicyjnością takich urządzeń? Nie tu. Ja zachwyciłem się, gdy po dotknięciu słowa "Home" na tafli szkła ponaddziewięciocalowy ekran podzielił się na części. W największej miałem nawigację, na dwóch mniejszych dane z komputera i radio.

3. PODGRZEWANA KIEROWNICA

Proste i genialne rozwiązanie, które w znaczący sposób podnosi komfort podróżowania. Jeśli zdarza ci się zostawiać auto zimą na zewnątrz - docenisz ten gadżet o wiele bardziej niż choćby podgrzewane fotele.

4. REAR TRAFFIC ALERT

Wyjeżdżasz tyłem z miejsca parkingowego? Zwykły czujnik cofania to nie wszystko. To rozwiązanie jest jeszcze bardziej inteligentne. Jeśli nie zareagujesz na jego ostrzeżenie o zbliżającym się z boku innym pojeździe i nie zatrzymasz swojego auta, system zrobi to po prostu za ciebie.

5. DZIELONE PRZEDNIE ŚWIATŁA

Rozwiązanie przydatne i poprawiające komfort, ale i bezpieczeństwo: nowe reflektory przednie wykorzystujące LED-y. Są trwalsze od lamp wyładowczych, a chyba nie lubisz zbyt często wymieniać żarówek. Ponadto lepiej oświetlają drogę i mają funkcję inteligentnych świateł ASF. Jazda w nocy? Staje się równie przyjemna jak w dzień.

6. FRONT ASSIST

W octavii możesz czuć się bezpiecznie, ale ważne też, żeby pamiętać o ochronie pieszych. Dzięki Front Assist możesz jeździć jeszcze bardziej zrelaksowany. Pomoże w tym funkcja awaryjnego hamowania w mieście, w przypadku gdy ktoś wtargnie przed maskę twojego auta.

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Mitsubishi ASX Piękne auto i rybnicka bestia. W drogę!
  • Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan: 150 koni frajdy
  • Stacja benzynowa 7 zasad ekonomicznej jazdy autem
Skomentuj:
6 rzeczy, które zaskoczą cię w nowej octavii
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy