Jruiter Tinnie 10: motorówka idealna?

Jeśli myślisz, że wszystkie motorówki wyglądają tak samo, to jesteś w błędzie! Joey Ruiter - znany z nietypowych minimalistycznych projektów - stworzył łódkę, która zaskoczy nawet najstarszych wilków morskich!

Ruiter już wcześniej dał się poznać jako wybitny wizjoner. To z jego pracowni wyszedł "the buggy robot" - skuter śnieżny, który wywrócił do góry nogami myślenie o tego typu pojazdach. Oto jak wygląda ta niezwykła maszyna:

The buggy robotFot. Jruiter Studio

Artysta tworzy w swoim niewielki studiu w Michigan. Jak sam wiele razy tłumaczył, dorastanie w tym stanie wytworzyło u niego specyficzną wrażliwość - Michigan słynie z prężnie działającego przemysłu motoryzacyjnego.

Teraz Ruiter stworzył ważącą zaledwie 79 kg motorówkę, idealną do pływania w duecie. Oczywiście nie jest to łódka wyścigowa - raczej rekreacyjna. Jej pokład został wyłożony deskami z białego dębu, co jeszcze bardziej dodaje jej klasy i elegancji.

Choć motorówka - jak już pisaliśmy - nie jest przystosowana do szybkiego pływania (wyposażono ją w silnik o mocy zaledwie 6 koni mechanicznych), Ruiter stwierdził, że chciałby, aby w przyszłości pomyślano o zupełnie nowej klasie łodzi wyścigowych. Wtedy "the buggy robot" zapewne święciłby tryumfy.

Nie wiadomo jeszcze, czy motorówka trafi do seryjnej sprzedaży.

Więcej o: