Przechowuj muzykę w... chmurze!

Widzieliśmy już głośniki w kształcie pizzy i Pałacu Kultury. Ale dopiero TEN projekt nas naprawdę zaskoczył! Jeśli na coś będziemy wymieniać nasze stare wieże, to tylko na burzową chmurę!

Niezwykły głośnik został zaprojektowany przez nowozelandzkiego designera - Richarda Clarksona - który już wcześniej bawił się motywem chmury: kilka lat temu zaprojektował lampkę (ozdobę?) imitującą burzowe zachmurzenie. Teraz artysta poszedł o krok dalej i stworzył... głośnik!

"Making Weather" to bezprzewodowe urządzenie, powstałe przy współpracy z firmą Crealev. Głośnik unosi się w powietrzu dzięki zastosowaniu technologii lewitacji magnetycznej. Energia potrzebna do działania jest pobierana z podstawki umieszczonej w drewnianej obudowie, dzięki czemu koncept pozostaje wizualnie atrakcyjny.

Jednak to nie wyjątkowy design jest największym atutem sprzętu. Chmura imituje bowiem... burzę! We wnętrzu urządzenia znajdują się diody LED, świecące się w rytm muzyki. Inne więc "zjawisko atmosferyczne" wywołasz słuchając Metalliki, a inne - Jean Michel Jarre'a. A jeśli nie masz ochoty na żadne rytmy, zawsze możesz wykorzystać głośnik po prostu jakąś lampkę. Książki może przy niej nie przeczytasz, ale za to wykreujesz niesamowity nastrój.

Jeszcze nie wiadomo, ile projekt będzie kosztował. Eksperci spekulują, że cena może osiągnąć kilka tysięcy dolarów.

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Far Cry 3 - kadr z gry "Far Cry": będzie serial na podstawie gry?
  • Jruiter Tinnie 10 Jruiter Tinnie 10: motorówka idealna?
  • Renault Trezor Concept Renault Trezor: drzwi to za mało
Komentarze (1)
Przechowuj muzykę w... chmurze!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • avatar

    Gość: Waligóra

    Oceniono 1 raz 1

    Polska nazwa takiej chmury mogłaby brzmieć: KALAFIOR.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy