Gołe i (nie)wesołe kobiety na Instagramie

'Nood' - będzie przełom?

'Nood' - będzie przełom? (Fot. https://www.instagram.com/nood.life)

Jeśli twoja znajomość Photoshopa jest raczej nikła, a twoja partnerka koniecznie chce zabłysnąć jako naga gwiazda Instagrama - mamy dla was rozwiązanie! "Nood" to aplikacja do minimalistycznej cenzury zdjęć. Cenzury jednak nie ustrzegła się również sama aplikacja...

"Nood" - w zamierzeniu twórców - ma być przewrotnym programem uwypuklającym kobiece prawo do decydowania o własnym ciele. Dzięki tej aplikacji panie mogą przykryć sutki i waginy... sutkami i waginami, tyle że rysunkowymi! Pomysł to odpowiedź na - zdaniem niektórych - kuriozalną politykę Instagrama, gdzie panowie bez przeszkód mogą prezentować swoje klatki piersiowe, w przeciwieństwie do kobiet.

"When I first had the idea for nood, my motivation was somewhat self-centered. I was frustrated that @instagram was dictating what and how I wanted to post - specifically regarding my work as a model. Through the development process, I became saddened and determined as a woman. I realized that this issue was so much larger than myself - no one should tell any human how to represent their body. Women are over-sexualized in almost every aspect of their lives. They deserve to take ownership of their bodies and to represent them on their own terms. Always. Watching the freedom, vulnerability, and bravery that #breastsupport brought about was an unparalleled experience that moved me in a way like no other. Thank you to all that participated, especially my @shethinx fam!" - Melina @melinadimarco #breastsupport #breastcancerawareness #noodfornude #nipsonnips #genderequality #freethenipple

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika nood (@nood.life)

No i wszystko wydawało się być skuteczne - użytkowniczki mogły nie tylko dopasować naklejki z intymnymi punktami do swojego koloru skóry, ale także mogły np. wybrać rodzaj włosów łonowych. Jednak do pewnego momentu, gdyż aplikacja została odrzucona zarówno przez App Store jak i Google Play. Ponoć program okazała się promować nieodpowiednie treści.

Mimo to pomysłodawczynie nie zamierzają składać broni. W sieci już znajdziesz petycję, w ramach której możesz wyrazić swój sprzeciw przeciwko cenzurze "Nood".

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
 • Barack Obama w programie "Jimmy Kimmel Live!" Ile można zarobić podczas oscarowej gali?
 • Klawiatura przyszłości Zachwycająca klawiatura od Audi
 • Nowy Opel Insignia Opel Insignia: nowa odsłona legendy
Komentarze (59)
Gołe i (nie)wesołe kobiety na Instagramie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  felicjan.dulski

  Oceniono 108 razy 88

  Ciekawe w jakiej pozycji kobieta może pokazać waginę?
  Chyba tylko w ginekologicznej.
  Nie używajcie, proszę, słów, których znaczenia nie znacie, niedouki.
  Wagina to po POLSKU, tak po polsku POCHWA, organ WEWNĘTRZNY!
  To co macie na myśli to "ci.pa", po łacinie vulva!
  Co jest? Do kurii nędzy?
  Gdzie się uczyliście polskiego?

 • avatar

  ikabg

  Oceniono 96 razy 52

  Dramat.... Glupota ludzka nie zna granic.... Bezrwfleksyjne podążanie za durnymi i prymitywnymi modami.... jak stado baranów.....

 • avatar

  Gość: iko

  Oceniono 82 razy 38

  kobiety to idiotki - stwierdzam to jako kobieta :) idiotki zachwycone własnymi zadami i cyckami, prawie każda uważa że ma najlepsze, nawet jak płacze, że jest za gruba, niewiele zostało już tych myślących, z dystansem do własnego ciała, z reguły uchodzą za "dziwaczki"

 • avatar

  jakis_gosc01

  Oceniono 37 razy 21

  A po co pokazywać publicznie zdjęcia swojej golizny? Ekshibicjonizm to zaburzenie, a nawet choroba psychiczna, którą się leczy.

 • avatar

  felicjan.dulski

  Oceniono 42 razy 18

  Ktoś wie, co znaczy słowo ekshibicjonizm?
  Ma znaczenie pozytywne czy pejoratywne?

 • avatar

  janusz_znafca

  Oceniono 43 razy 15

  Jak najszybciej powinny się skonsultować z lekarzem. Coś dziwnego pojawiło się na ich sutkach.

 • avatar

  eberhard_mock_breslau

  Oceniono 20 razy 12

  Ta po lewej piękna:)

 • avatar

  Gość: gucio44

  Oceniono 15 razy 9

  No cóż. Kolejny dowód, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn.

  Może w ramach równouprawnienia wstawię zdjęcie swojego pytonga? Ciekawe, jaka będzie reakcja.

 • avatar

  krzepki.harry

  Oceniono 17 razy 7

  Jeżeli tym kretynkom nie podobają się reguły serwisu, to niech używają innych, RedTube na ten przykład. Czy ktoś kogoś zmusza do używania Instagrama?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy