Kendrick Lamar remiksuje słynne klasyki

Kolaboracja marki Reebok Classic i ikony współczesnej muzyki Kendricka Lamara przyniosła długo wyczekiwany efekt w postaci nowej odsłony kultowych sneakersów Club C. Premiera butów zgrywa się z najnowszym albumem artysty, w którym on sam mierzy się z tematem niesprawiedliwości społecznej.

Ten sygnowany model Club C Capsule odzwierciedla ducha i nastrój towarzyszący Kendrickowi przy tworzeniu nowego albumu. Można w niej dostrzec motywy abstrakcyjne i anonimowość - silnie obecną we współczesnym świecie. Muzyka artysty jest głosem w dyskusji o braku równości w społeczeństwie, a dzięki ukrytym w tekstach silnym, prowokacyjnym przekazom zmusza słuchaczy do głębszych refleksji. Twórczość Kendricka Lamara to nowy nurt w muzyce. To silny, autorytatywny głos, który wyprowadza słuchaczy poza przyjęte schematy. Zachęca do poszukiwania głębszego znaczenia, a jednocześnie podkreśla jak ważne są jedność i pojednanie.

- Teraz, ważniejsze niż kiedykolwiek jest by jednostki współgrały razem, jako jeden organizm. Nowy model Club C to wezwanie do jedności oraz równości, które równocześnie motywuje ludzi do spojrzenia ponad powierzchnię i poszukiwania głębszego znaczenia. To jest dokładnie to co chciałbym robić ze swoją muzyką i teraz robię również z linią Club C - stwierdza Kendrick.

Reebok Classic i Kendrick LamarFot. materiały prasowe

Tak głębokie przekonania muzyka wpłynęły na jego kreację dla nowej linii Club C. Każdy element buta jest odrębną częścią większej całości, które w połączeniu tworzą mocną formę i skrywają tajemniczy przekaz, który wychodzi poza wszelkie ramy kultury sneakerowej. Tu detal ma kluczowe znaczenie:

- marmurkowa tkanina i fason podeszwy podkreślają nieoczywisty charakter buta

- rozmyty, jakby po użyciu kwasu, biało-czarny wzór odnosi się do pojęcia równości w społeczeństwie

- czerwone elementy zdobiące język, panel boczny i wkładkę symbolizują siłę, moc i pasję, która jest nieodłącznym elementem twórczości Kendricka

- wyróżnione w logotypie litery "K" i "O" nawiązują do pseudonimu artysty i wraz z subtelnym brandingiem marki tworzą silną tożsamość linii Club C Capsule

Więcej o: