Yolocaust - szokująca akcja izraelskiego artysty

Shahak Shapira skonfrontował frywolne zdjęcia zrobione przy berlińskim Pomniku Pomordowanych Żydów Europy z prawdziwymi fotografiami z czasów II wojny światowej.

Jakiś czas temu głośno było o pewnym hiszpańskim blogerze modowym, który na Instagramie zamieścił zdjęcia z Aushwitz-Birkenau, na których - wyraźnie wyluzowany - pozował w swoich stylizacjach. Okazuje się, że radosne selfie z miejsc pamięci zdarzają się częściej. Zwłaszcza młodzi ludzie nie okazują szacunku w miejscach, gdzie bezwzględnie powinni.

Kontrowersyjna akcja "Yolocaust" zwraca uwagę na tę kwestię. Izraelski artysta Shahak Shapira zebrał udostępnione w Internecie zdjęcia z jednego z europejskich miejsc upamiętniających zamordowanych w trakcie II wojny światowej i skonfrontował je z oryginalnymi fotografiami z tamtego okresu. Projekt możecie zobaczyć POD TYM ADRESEM, ale ostrzegamy - jest drastycznie i szokująco.

Ale tak chyba powinno być. Widocznie tylko w ten sposób możemy nauczyć szacunku. Sam pomysłodawca zapytany o kontrowersje wokół swojego projektu odpowiedział, że problemem jest zachowanie młodych ludzi jest, a nie jego akcja.

Zdjęcia na stronie Yolocaust.de opublikowano bez zgody autorów - Shapira po prostu przejrzał portale społecznościowe. Zaznaczył jednak, że jeśli ich właściciele zgłoszą się do niego z prośbą o usunięcie - on je usunie. Wystarczy wysłać wiadomość na adres, który w języku polskim brzmi mniej więcej: "Zdejmij mi łatkę debila".

Więcej o:
Komentarze (1)
Yolocaust - szokująca akcja izraelskiego artysty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Alfred Kwolek

    0

    Co niektórzy Żydzi już mają świra na punkcie tego Holocaustu.... Nie mniej jednakowoż.... Jezuc.....za, to solidna psychoza, którą prawem KADUKA rozpowszechnia w Polsce gigasekta rzymska.... Dla tej psychozy nie tylko męczy się zwierzęta, ale i Ludzi.... 70 lat temu zmasakrowano i spalono dla niej 3 miliony Polaków żydowskiego pochodzenia i nikt palcem nie kiwnął w ich obronie... No może nie nikt, ale tylko 1 % stanął w ich obronie, a było to naszym narodowym, świętym obowiązkiem wszystkich Polaków. Kler Katoli, wzywał naonczas na swoich ambonach, aby ukrywających się Żydów, denuncjowano na Gestapo.... Na jedno ze swoich świąt, gigasekta rzymska, która prawem KADUKA i gwałtem do rozpuku, katolikuje do szpiku kości wszystkich Polaków, rok w rok, masakruje swoimi sługusami polskie lasy, wycinką tysięcy brzóz.... Jedna tylko się za nie wszystkie powycinane do tej pory, zemściła wreszcie tym sługusom gigasekty…. W Smoleńsku !...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX