Serial "Stranger Things" powróci w Halloween

To już oficjalnie potwierdzone - jeden z najgłośniejszych seriali ubiegłego roku doczeka się kolejnego sezonu! "Stranger Things" - hitowa produkcja Netflixa - za kilka miesięcy znów nas przestraszy.

Pierwsze odcinki serialu opowiadającego o tajemniczym zniknięciu chłopca w małym amerykańskim miasteczku w latach 80. to już historia kultowa. Jak pisała na łamach "Newsweeka" Marta Wawrzyn - takie fenomeny jak "Stranger Things" zdarzają się w telewizyjnym świecie bardzo rzadko. Choć produkcja wkroczyła do serwisu Netflix bez szumnych zapowiedzi, a premierze nie towarzyszyła żadna potężna kampania promocyjna, serial zyskał uznanie i popularność na całym świecie.

Recenzenci sugerują, że "Stranger Things" to nie tylko świetnie napisana historia, ale również wzorowe granie na emocjach widzów. Seria to wielki ukłon w stronę klasycznych filmów z lat 70. i 80., do których nawiązania odnajdujemy niemal w każdej sekwencji. Nostalgia i sentyment w dużym stopniu zdeterminowały sukces produkcji Netflixa. Nawet sam Stephen King pisał na Twitterze, że to świetny serial.

Zapowiedź drugiego sezonu wyemitowano w czasie Super Bowl. Producent zapowiada, że nowe odcinki trafią do serwisu w Halloween, a - sądząc po zwiastunie - w serialu zobaczymy dobrze znaną nam obsadę. Już się nie możemy doczekać!

Więcej o: