A jednak! Będzie kolejna część "Matrixa"!

Spekulowano na ten temat od dawna, a teraz sprawa nabrała tempa. Jak donosi "Hollywood Reporter" - powołując się na źródła w Warner Bros - będzie kolejny "Matrix"!

Dziennikarze słynnego amerykańskiego magazynu uważają, że to już pewne - widzowie na całym świecie ponownie zanurzą się w świecie "Matrixa". Historię ma napisać Zak Penn (scenarzysta kojarzony głównie z filmami o superbohaterach), a do głównej roli przymierza się Michaela B. Jordana, który szerszej publiczności dał się poznać dzięki produkcji "Creed: narodziny legendy".

Kolejny "Matrix" - jak twierdzi "Hollywood Reporter" - będzie rebootem, a więc dzieło skupi się na wydarzeniach sprzed pierwszej części, jednak nie będzie bezpośrednio z nimi powiązane. Do najsłynniejszych rebootów z ostatnich lat zalicza się nową trylogię o Mrocznym Rycerzu.

Nie wiadomo jeszcze, jak duży udział w powstawaniu filmu będą miały siostry Wachowskie, twórczynie kultowego "Matrixa" - Warner Bros chciałby uzyskać choćby ich błogosławieństwo w sprawie projektu.

Pierwszy "Matrix" był rewelacyjny, "Reaktywacja" broniła się już tylko wyłącznie efektami specjalnymi, o "Rewolucjach" wolelibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Niemniej chętnie ponownie zanurzymy się w Macierzy!

Więcej o: