Pierwszy wywiad wielkiej gwiazdy Internetu

Okej, może niekoniecznie pierwszy - wszak prof. Robert Kelly o sprawach międzynarodowych wypowiadał się niejednokrotnie. Jednak dopiero pierwszy raz skomentował słynne viralowe nagranie z jego udziałem, które od kilkunastu dni podbija serca internautów.

Jeśli jeszcze jakimś cudem nie widzieliście, co wydarzyło się podczas gościnnego występu w BBC - koniecznie sprawdźcie poniżej:

Wywiad, jakiego profesor - mieszkający w Korei Południowej - udzielił przez Skype'a stacji BBC, dotyczył ustępującej prezydent tego kraju. Poważne wywody przerwało rozentuzjazmowane potomstwo Kelly'ego.

Sam ekspert wreszcie skomentował viralowe nagranie. - Córka była wtedy wyjątkowo pobudzona, bo wcześniej uczestniczyła w szkolnej imprezie - obwieścił Kelly w rozmowie z dziennikarzami "Wall Street Journal". Jednocześnie przyznał, że zwykle zamyka drzwi na klucz, ale tamtego dnia o tym zapomniał.

Żona profesora zareagowała z opóźnieniem, ponieważ - zgodnie z praktyką BBC - sygnał nadawany jest z niewielkim opóźnieniem. Kobieta oglądała więc wywiad męża, ale na odpowiednio szybką reakcję było już za późno...

Choć Robert Kelly wypowiadał się o całym zamieszaniu żartobliwie, twierdząc, że jeden komentarz zmienił jego rodzinę w gwiazdy internetu, to sprawa ma jeszcze drugie dno. Kobietę, która odciąga dzieci - ze względu na narodowość - pierwotnie wzięto za nianię. Liberalne media obwieściły, że to efekt wciąż obecnych rasowych uprzedzeń: skoro Azjatka - to musi być opiekunka.

Więcej o: