"Get lucky" w wykonaniu Chopina i Bacha!

Get Lucky

Get Lucky (Fot. kadr z teledysku 'Get Lucky')

I Debussy'ego, Mozarta, Czajkowskiego i wielu innych klasyków, których nie posądziłbyś o zamiłowanie do Daft Punk. Autor TEJ przeróbki jest geniuszem!

Gdyby ktoś przystawił mi pistolet do głowy i zapytał o największy przebój XXI wieku zapewne odpowiedziałbym tak: "kurczę, to nie jest takie proste, zero-jedynkowe, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników...". Dopiero po namyśle dodałbym: "nie, to bardzo proste - oczywiście, że "Get Lucky"!

Hit francuskiego duetu Daft Punk, zaśpiewany przez Pharella Williamsa swoją premierę miał w 2013 roku. Od tego czasu na tanecznych parkietach całego świata zagrano go miliony razy, doczekał się niezliczonej liczby przeróbek ("Get Lucky" śpiewały i metalowe kapele, i idole nastolatek, i Nelly Furtado), o sprzedanych egzemplarzach płyty, którą promował nie wspominając.

I kiedy myślisz, że w nadmiarze siłujących się z wielkim hitem Francuzów już nic cię nie zaskoczy, wtedy trafiasz na TAKĄ perełkę. Autorem mashupu jest samozwańczy youtube'owy geniusz akordeonu z Francji. Muzyk zastanawiał się, jak brzmiałoby "Get Lucky", gdyby zostało nagrane przez klasyków: od Mozarta, przez Chopina, po Vivaldiego. Efekt jego rozważań - poniżej:

Patriotycznie przyznam, że wykonanie Chopina - rządzi!

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Kadr z filmu 'Logan: Wolverine' Hugh Jackman nagrywa dźwięk do "Logana"
  • Kayah i Bregovic Kayah i Bregovic ruszają w trasę koncertową!
  • Penelope Cruz Penelope Cruz w dosyć nietypowej roli
Skomentuj:
"Get lucky" w wykonaniu Chopina i Bacha!
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy