Literacka mapa świata. Co na miejscu Polski?

"Wojna i pokój", "Ania z Zielonego Wzgórza", "Nędznicy" - to tylko niektóre tytuły, który znalazły się na niezwykłej infografice, stworzonej przez jednego z użytkowników Reddita. Którą książkę uznano za najlepiej reprezentującą nasz kraj?

Nasza pierwsza myśl: "Pan Tadeusz", może coś Sienkiewicza (bo chyba nie Szczepan Twardoch?!). Tymczasem autor zestawienia uznał, że Polska słynie z... "Lalki"! Z wyborem oczywiście można dyskutować - wszak, ilu ludzi, tyle opinii - ale nie można zaprzeczać, że dzieło Bolesława Prusa należy do najważniejszych zjawisk rodzimej kultury.

Autor infografiki wykonał tytaniczną pracę, gdyż niektóre powieści nie należą - delikatnie rzecz ujmując - do kanonu książek obowiązkowych. Przestudiowanie specyfiki poszczególnych państw i rynków zaowocowało szczegółową mapą, chętnie udostępnianą na wszelakich portalach społecznościowych. Bo dzięki niej nie tylko mamy możliwość utwierdzenia się w przekonaniu, że "Wojna i pokój" to jedno z najwybitniejszych dzieł literatury rosyjskiej, ale także możemy zapoznać się z istotnymi tytułami z Afryki czy Ameryki Południowej:

Literacka mapa świataFot. Reddit/Backforward24

Mapę w większej rozdzielczości znajdziesz TUTAJ.

Więcej o: