Nagość na Instagramie? Nawet palec nie pomoże

Jakiś czas temu głośno było o akcji #OneFingerChallenge. Kobiety publikowały w mediach społecznościowych swoje nagie zdjęcia, intymne miejsca zakrywając... palcem! Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że akcja zdobędzie spory rozgłos. Czy tak się stało?

Kwestia nagości na Instagramie nie jest tak błaha jak się wydaje i niektórzy traktują ją całkowicie serio. Niedawno pisaliśmy o aplikacji "Nood", dzięki której można było uzupełnić zdjęcia o stosowne naklejki z intymnymi miejscami (jak sutki). Twórcy byli przekonani, że w mediach społecznościowych dyskryminuje się kobiety, bo mężczyźni jakoś mogą prezentować swoje nagie torsy, a panie biustów - w żadnym wypadku.

We're proud to have babes like @loveoverfears rocking nood nips. #noodfornude

Post udostępniony przez nood (@nood.life)

Zdjęcia na instagramowym profilu aplikacji wciąż się pojawiają, jednak wydaje się, że boom związany z "Noodem", jaki obserwowaliśmy w pierwszych dniach - całkowicie opadł (aplikacja nie dostała zresztą oficjalnej rekomendacji internetowych sklepów).

Z podobnego założenia wychodzili pomysłodawcy #OneFingerChallenge - oni też, choć w mniejszym stopniu, sprzeciwiali się instagramowym restrykcjom. Jednak również ta akcja - polegająca na zakrywaniu miejsc intymnych palcem - szybko umarła śmiercią naturalną. Hashtag już od kilku tygodni nie generuje nowych zdjęć, także profile powiązane z #OneFingerChallenge nie są aktualizowane.

#awesome #onefingerchallenge from @dior_ka ?? #one #finger #challenge #onefinger #1finger #sexy #girl #nude #nüde #naked #mirror #mirroeselfie

Post udostępniony przez One Finger to cover it all (@onefingerchallenge)

I choć nie można zaprzeczyć, że postulat w pewnym stopniu jest słuszny, trudno oprzeć się wrażeniu, że problem z "dyskryminującym Instagramem" został nadmiernie - i niepotrzebnie - rozdmuchany.

Jak myślisz - polityka mediów społecznościowych w tym aspekcie powinna się zmienić?

Więcej o:
Komentarze (18)
Nagość na Instagramie? Nawet palec nie pomoże
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Oceniono 23 razy 21

  Oto dylematy naszych czasów. Po drugiej stronie globu, w Azji małolaty już poszły do szkoły i wkuwają a "nasza" zachodnia młodzież takimi rzeczami się zajmuje. Winszuję przyszłości, będziecie matoły zawijać w papierki chińskie ciasteczka z wróżbą.

 • art141

  Oceniono 15 razy 13

  Dlaczego w przypadku kobiet wszystko musi się sprowadzać do pokazywania dupy? Najpierw się wypina przed obiektywem a potem smeci że jest traktowana przedmiotowo. Jak zachowuje się jak pusta lalka to jest traktowana jak pusta lalka.

 • Czupakabros

  Oceniono 19 razy 9

  Czym innym baby mogą zabłysnąć? Jak mogą inaczej zdobyć faceta z kasą? Tylko dupą. Każda niby tak niedostępna itd. a internet aż chce rozerwać od pornosów i gołych zdjęć. Jak łeb trzeba wysilić to problem. W pracy kolegę poprosić robiąc przy tym maślane oczy. A jak kolega poprosi o pomoc to udaje (choć nie musi) głupią. Zarabiać tyle samo ale z lżejszą pracę - bo ona jest kobietą. Jej jest ciężko. To po ch. drzesz ryj?Dostajesz tyle ile wkładasz. Ile jest przypadków że kobita za danie dupy dostaje pracę? Jak wygląda sponsoring studentek. Czy faceci stoją przy trasach jak ruchadła leśne? Każda baba się puści - zależy tylko od stawki i tego jak się może w życiu ułożyć. Widać to po silikonowych pustakach w suwach. Jedzie taka dama. Ą,Ę a w rozmowie debil. Bo złapała korposzczurka co zabiegany i paskudny ma okazje poru... coś co nie przypomina naszej premier - czyli chłopa. I frajer ja utrzymuje i myśli że ona go kocha. A potem wali ją połowa jego firmy na imprezie. Takie cnotliwe i niedostępne.

 • Gość: stoppromocjipustaków

  Oceniono 10 razy 6

  "Coś mi się nie podoba więc w ramach protestu pokażę wam gołą d*dę". Kretynki.

 • timbwolf3

  Oceniono 5 razy 5

  a potem placz i oskarzenia ze byly chlopak rozeslal swoim 13letnim rowiesnikom

 • curious

  Oceniono 11 razy 5

  A mnie zastanawia skąd w kobietach ten ekshibicjonizm? Naprawdę musicie się całemu światu pokazywać nago? To taki fun?

 • Gość: ja

  Oceniono 2 razy 2

  Dac ludziom technologie i patrz co robia..ŻENADA...nie maja sie jak lansowac to pokazuja gole dupy...poziom tego swiadczy o nich samych...😄😄😄😄😄😄

 • cyniczne_oko

  0

  Mam nadzieję że nie ustapia i będziemy mogli za friko oglądac więcej nagich lasek o minimalnym rozumku.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 2 razy -2

  Ach, te baby.
  Za przeproszeniem wszystkich kobiet.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX