Tak luksusowego pociągu jeszcze nie było!

Train Suite Shiki-Shima

Train Suite Shiki-Shima (Fot. materiały prasowe)

Patrzymy na dzieło Kena Okuyamy i z żałością wspominamy ostatnią podróż PKP. Pociąg stworzony przez projektanta Ferrari Enzo to prawdziwe dzieło sztuki!

Luksusowy Train Suite Shiki-Shima odbył już dziewiczą trasę. Zainspirowany kulturą Japonii zdecydowanie ma szansę stać się najbardziej pożądanym środkiem lokomocji na świecie. Bo to nie tylko designerskie arcydzieło, ale również użyteczność, czego dowodem są chociażby szklane, wygłuszane platformy widokowe.

Pracę nad projektem ruszyły w 2013 roku. Pociąg składa się z dziesięciu wagonów i jednorazowo może zabrać w podróż nie więcej niż 34 pasażerów.

Train Suite Shiki-ShimaFot. materiały prasowe

Koszt pojedynczego biletu na podróż tym cudem to ok. 5 tysięcy dolarów. Za trzydniową wycieczkę będziesz musiał zapłacić dwa razy więcej. Ale jeśli się zdecydujesz, trochę czasu upłynie zanim wsiądziesz na pokład Train Suite Shiki-Shima - miejscówki są zarezerwowane na kolejne kilka miesięcy.

Ken Okuyama to artysta stojący nie tylko za projektami kultowych samochodów i luksusowego pociągu. Od jakiegoś czasu, pod własnym nazwiskiem, tworzy również m.in. wszelakie gadżety (np. zegarki).

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Najgorętsza premiera ostatnich lat? Powrót "Łowcy androidów". Jest pierwszy zwiastun!
  • Liam Neeson zaskoczył pracowników pewnej kanadyjskiej restauracji Kanapki, które Liam Neeson może zjeść za darmo
  • Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan: 150 koni frajdy
Skomentuj:
Tak luksusowego pociągu jeszcze nie było!
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy