Film, na którym mdleją ludzie dostępny w Polsce

"Raw" już od pierwszego publicznego pokazu podczas zeszłorocznego festiwalu w Cannes budził ogromne kontrowersje. Ludzie ponoć mdleli, wymiotowali, a na sali kinowej musiała pojawić się karetka pogotowia. Czy w Polsce będzie podobnie?

Ale jednocześnie reżyserski debiut młodej francuskiej artystki Julii Docournau został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków filmowych z całego świata, który przyznali horrorowi "Raw" prestiżową nagrodę FIPRESCI.

Film opowiada historię wegetarianki, studentki weterynarii, która w pewnym momencie postanawia przejść na kanibalizm. I to właśnie sceny związane z nową życiową drogą bohaterki mają być najbardziej odrażające. Krew leje się strumieniami, a na ekranie pojawiają się kolejne ludzkie narządy.

Choć produkcja była prezentowana podczas wielu ważnych festiwali filmowych, nie byliśmy pewni czy obraz trafi również do polskich kin (wiadomo było jedynie, że "Raw" zostanie wyświetlony podczas festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty). Okazało się jednak, że dystrybutorzy mają dla nas dobre wieści - polską premierę dzieła zaplanowano na wrzesień tego roku.

Wybierzesz się?

Więcej o:
Komentarze (3)
Film, na którym mdleją ludzie dostępny w Polsce
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Kattern

  Oceniono 11 razy 9

  Ludzie naprawdę muszą się cholernie nudzić, żeby oglądać takie gó....

 • kac

  Oceniono 13 razy 1

  Żałosna próba promowania wegetarianizmu poprzez próbę manipulacji oraz ukazania, że alternatywą jest kanibalizm. Krótko mówiąc próba zrównania jedzenia mięsa i kanibalizmu. Wege-aktywiści są tak bezmyślnie zapatrzeni w swoją ideologię, że zapominają patrzeć na swoje odbicie w lustrze. Zęby człowieka to nie są zęby roślinożercy, podobnie układ pokarmowy. Wystarczy popatrzeć na szczękę oraz brzuch np. krowy. Piękne idee wegetarian są funta kłaków warte bo po prostu nie wytrzymują zderzenia z rzeczywistością. Ot kolejna utopia, którą ktoś próbuje wprowadzić w życie...

 • Gość: Bronek

  Oceniono 5 razy -3

  A co też w tej głowie na zdolna młoda artystka? Szatan rulez

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX