Film, na którym mdleją ludzie dostępny w Polsce

KD
15.05.2017 12:14
A A A
Kadr z trailera 'Raw'

Kadr z trailera 'Raw' (Fot. https://www.youtube.com/watch?v=fHLJ7TH4ybw)

"Raw" już od pierwszego publicznego pokazu podczas zeszłorocznego festiwalu w Cannes budził ogromne kontrowersje. Ludzie ponoć mdleli, wymiotowali, a na sali kinowej musiała pojawić się karetka pogotowia. Czy w Polsce będzie podobnie?

Ale jednocześnie reżyserski debiut młodej francuskiej artystki Julii Docournau został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków filmowych z całego świata, który przyznali horrorowi "Raw" prestiżową nagrodę FIPRESCI.

Film opowiada historię wegetarianki, studentki weterynarii, która w pewnym momencie postanawia przejść na kanibalizm. I to właśnie sceny związane z nową życiową drogą bohaterki mają być najbardziej odrażające. Krew leje się strumieniami, a na ekranie pojawiają się kolejne ludzkie narządy.

Choć produkcja była prezentowana podczas wielu ważnych festiwali filmowych, nie byliśmy pewni czy obraz trafi również do polskich kin (wiadomo było jedynie, że "Raw" zostanie wyświetlony podczas festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty). Okazało się jednak, że dystrybutorzy mają dla nas dobre wieści - polską premierę dzieła zaplanowano na wrzesień tego roku.

Wybierzesz się?

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
  • Najgorętsza premiera ostatnich lat? Powrót "Łowcy androidów". Jest pierwszy zwiastun!
  • Liam Neeson zaskoczył pracowników pewnej kanadyjskiej restauracji Kanapki, które Liam Neeson może zjeść za darmo
  • Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie Gwiezdne wojny: nowa nadzieja kina
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy