"To mój syn Cian. Uwielbia zakładać sukienki"

"Płeć nie powinna dyktować nam, co jest słuszne, co mamy robić" - pisze w emocjonalnym poście Crystal Kells, pomysłodawczyni Kell's Natural Photography.

Kells specjalizuje się w portretach. W jej portfolio możemy znaleźć fotografie ze ślubów, czy zdjęcia wykonane kobietom w ciąży. Od jakiegoś czasu kobieta publikuje również ujęcia swojego syna Ciana, uwielbiającego nosić sukienki.

"Cian lubi też bawić się w superbohaterów, jego ulubioną postacią jest Ironman. Chce obcinać włosy na jeża, by wyglądać, jak inni chłopcy" - dodaje Kells. - "Razem z mężem nigdy nie będziemy mówić mu, że coś wypada tylko dziewczynkom, a coś - chłopcom. Staramy się go wychowywać bez płciowych stereotypów".

Publikacja zdjęć - jak łatwo można było się domyślić - odbiła się w Internecie szerokim echem. Crystal Kells przytacza na swoim blogu wiadomość, jaką otrzymała od jednej z użytkowniczek pewnego fotograficznego forum. Amber napisała: "Bardzo mi przykro z powodu twojego syna. Jesteś fatalną matką, nie zasługujesz na dzieci!"

Kells, upubliczniając wiadomość i zdjęcia, chce walczyć z psychicznym znęcaniem się, nie tylko w Internecie.

Co sądzisz o akcji?

Więcej o:
Komentarze (19)
"To mój syn Cian. Uwielbia zakładać sukienki"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: betaalanina

  Oceniono 43 razy 31

  Znowu jacyś dziwni i wymagający atencji ludzie. Podpowiem: Normalny człowiek ma to w dupie. Może sobie dzieciak nosić co chce.

 • Gość: Ania

  Oceniono 24 razy 24

  Ja gdy byłam małą dziewczynką bawiłam się samochodami i pistoletami podczas gdy moje rówieśniczki woziły swoje lale w wózkach . Obecnie jestem żoną i mamą :) Gdyby zmuszano mnie do bycia bardziej dziewczęcą jako dziecko , może dziś nie byłabym żoną i matką , tylko smutną zakompleksioną osobą .

 • Gość: jadźka

  Oceniono 5 razy 5

  Jestem kobietą, kiecki tylko na wesela, Wielkanoc i wigilię. Jaja mi od tego nie urosły to co się ma stać temu chłopcu? Wydmucha mu od nadmiaru przewiewu?

 • czarnyminio

  Oceniono 22 razy 2

  Mój wnuczek bawi się karabinami,pistoletami.Nie zamierzam mu w tym przeszkadzać.Zrobię mu procę.Ja też tak miałem.Ten wzór sprawdził się w mojej rodzinie.Taka tradycja.

 • tornemorgren

  Oceniono 5 razy 1

  Moja córka do spółki z koleżanką przebierały mojego syna w strój księżniczki. Nieźle się przy tym bawił, to fakt, ale gdyby przebrały go w OP-1 też byłaby frajda, bo miał 2,5 roku a one 4. Dodam, że były to incydenty. Podejrzewam, że i w tym przypadku tak jest, tylko mama chyba przejęła pałeczkę i rozwija "pasję" syna.
  Jak dla mnie kompletna bzdura. Jakie stereotypy? Płeć to płeć. Gdyby dawała się kształtować to nie byłoby różnic w budowie mózgu u kobiet i mężczyzn. Oczywiście kwestia za słonej zupy to osobna sprawa, ale do tego nie potrzeba "gender studies" . Swoją drogą jaki zawód wykonuje absolwent?

 • wannacry

  Oceniono 13 razy 1

  Jeśli młody jest pedałem, to nie pomoże mu bawienie się samochodami i skakanie po drzewach. Jeśli zaś jest normalny, to przebieranie się w sukienki mu nie zaszkodzi. To chyba tyle. Kończąc - pozdrawiam państwa serdecznie i życzę najlepszego.

 • piotrm74

  Oceniono 7 razy -3

  Długo nie usiedzi w jednym miejscu na tyłku...

 • kloceklego

  Oceniono 27 razy -7

  "Razem z mężem nigdy nie będziemy mówić mu, że coś wypada tylko dziewczynkom, a coś - chłopcom. Staramy się go wychowywać bez płciowych stereotypów".

  to nie określajcie go poprzez zaimek osobowy "go", tylko "to". tak neutralnie będzie. jak będzie kiedyś chciał zajść w ciążę, to nie mówcie mu, że nie może, tylko wszczepcie mu macicę.

  "Cian lubi też bawić się w superbohaterów, jego ulubioną postacią jest Ironman"

  tak, to widać na zdjęciach.

  to nie jest walczenie ze stereotypami, tylko realizowanie jakiejś chorej wizji mamusi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX