Netflix zapowiada polskojęzyczny serial!

Agnieszka Holland

Agnieszka Holland (DAWID ŻUCHOWICZ)

Stało się - streamingowy potentat wreszcie oficjalnie potwierdził, że przygotowuje serial w języku polskim. Ośmioodcinkowy sezon wyreżyserują Agnieszka Holland i Kasia Adamik, a dzieło ma prezentować alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła.

Jak czytamy w komunikacie prasowym - produkcja ma kontynuować wspaniałą tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich. W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju - i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadać będą firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu zostaną Frank Marshall (Jurrasic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland. W przeszłości utytułowana polska reżyser współpracowała już z serwisem Netflix - wyreżyserowała kilka odcinków serialu "House of Cards".

Całość zostanie nakręcona w różnych regionach Polski, a światową premierę zaplanowano na przyszły rok. 

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Muminki Muminki się cieszą, bo... ponownie wracają!
  • Częstochowa, 28 lipca 2016 r. Papież Franciszek na Jasnej Górze Netflix pracuje nad filmem o papieżu
  • Queen Tak wygląda Mercury w filmie o Queen
Komentarze (1)
Netflix zapowiada polskojęzyczny serial!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • avatar

    Gość: wlodek

    Oceniono 3 razy 1

    moze byc ciekawy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy