Rocky Balboa ponownie na dużym ekranie!

Sylvester Stallone potwierdził to, o czym spekulowano od dawna: najsłynniejszy bokser w historii kina - Rocky Balboa - doczeka się kolejnego filmu! W przyszłym roku mają ruszyć zdjęcia do produkcji "Creed 2" - kontynuacji wielkiego hitu z 2015 roku.

"Creed: Narodziny legendy" - ostatni film z udziałem Rocky'ego - opowiadał historię Adonisa Johnsona, syna wielkiego Apollo Creeda, z którym pojedynkował się Balboa. Młody bokser - rządny zwycięstw - rozpoczyna profesjonalną karierę pod okiem największego rywala swojego ojca. Film okazał się komercyjnym i artystycznym sukcesem: krytycy szumnie nazwali go "największym dziełem o przygodach Rocky'ego" od czasu kultowej pierwszej części z 1976 roku, sam Stallone otrzymał nominację do Oscara dla Najlepszego Aktora Drugoplanowego (dość niespodziewanie uległ jednak Markowi Rylance'owi).

W "Creed 2" Stallone nie tylko po raz kolejny zagra Rocky'ego Balboę, ale także wyprodukuje i wyreżyseruje dzieło. "Czeka nas jeszcze jedna runda!" - napisał aktor na swoim instagramowym profilu.

Więcej o: