Najlepsze śpiwory, które zadbają o twój sen

AS
20.04.2018 23:23
Śpiwór idealny na biwak - jak wybrać śpiwór

Śpiwór idealny na biwak - jak wybrać śpiwór (Pixabay)

Zapewnij sobie spokojny i komfortowy sen. Sprawdź najlepsze śpiwory, które z pewnością pozwolą ci się wyspać!

Porządny śpiwór to gwarancja, że w trakcie dłuższego wyjazdu i niezależnie od miejsca nocowania będziemy pewni, że obudzimy się wyspani i pełni energii. A sen to podstawa w tracie wymagającej wyprawy np. w góry.

Najważniejszą cechą śpiwora będą jego właściwości termiczne. Dobry śpiwór powinien utrzymywać ciepło, ale również skutecznie odprowadzać jego nadmiar i zawierać odpowiedni system wentylacji. Poniżej prezentujemy śpiwory, które z pewnością spełnią ten wymóg!

Najlepsze śpiwory: FJORD NANSEN FREDVANG MID

Zestawienie otwiera śpiwór stworzony przez speców od sprzętu trekkingowego i wspinaczkowego. Pierwszą zaletą tego śpiwora jest jego kompaktowy rozmiar oraz niewielka masa. Lżejsze włókno, z którego został wykonany, powoduje że model ten jest idealny na mniejsze wypady turystyczne. Śpiwór zapewnia ochronę na nieco chłodniejsze wieczory. Co istotne, śpiwór zawiera system ANTI-BITE co powoduje, że w trakcie jego zamykania suwak nigdy nie zatnie się na materiale. 

Najlepsze śpiwory: LAFUMA YUKON 

Jest to porządny śpiwór, który warto mieć w trakcie wiosennego bądź letniego wyjazdu. Jest lekki i przewiewny, zatem będzie idealny w noce, gdy zaczyna wiać mocniejszy wiatr. Specjalna konstrukcja suwaka powoduje, że nie tylko bardzo łatwo go zapniemy - zamek uszczelnia także materiał, nie pozwalając na utratę cennego ciepła. Podszewka Polycotton daje komfort i wygodę o jakiej często można pomarzyć przy tańszych zamiennikach tego modelu. 

Najlepsze śpiwory: CAMPZ TREKKER 500

Nie lubisz spać samemu? Mamy na to rozwiązanie! CAMPZ TREKKER 500 to śpiwórktóry nie tylko ma świetne właściwości terminczne, ale również pozwoli spać wspólnie z drugą osobą! Śpiwór można łączyć z innym śpiworem, przez co zwiększa się miejsce do wykorzystania. O jakość snu również nie musimy się martwić. Śpiwór zawiera sprawdzone i bardzo wygodne wypełnienie Duraloft, a także szczelny zamek zapobiegający utracie ciepła

Najlepsze śpiwory: HANNAH BIVAK 300

Śpiwór typu mumia o wypełnieniu syntetycznym Izotherm Dura. Jest to śpiwór do zadań specjalnych, bowiem nie tylko będzie się nadawał na wyjazd w środku lata, ale również okaże się przydatny w trakcie jesiennych dni. Hannah Bivak 300 zapewnia komfort snu w temperaturach od trzynastu stopni na plusie do nawet osiemnastu stopni poniżej zera.

Najlepsze śpiwory: METEOR INDUS

Śpiwór o podwyższonym komforcie dla tych, którzy cenią sobie wygodę w trakcie snu. Specjalna poliestrowa podszewka pozwala poczuć się w śpiworze jak w zwykłym łóżku. Natomiast technologia Hollow Fibred dostarcza świetną izolację termiczną, dzięki czemu nie ma możliwości o utracie ciepła w trakcie chłodnej nocy. Idealny śpiwór na wiosenne i letnie wyjazdy.

Najlepsze śpiwory: FERRINO YUKON PRO SQ

Kolejny śpiwór w zestawieniu, który jest wyposażeniem obowiązkowym, gdy myślimy o biwakowaniu w jesienne dni. Model Yukon Pro SQ daje pełny komfort snu nawet, gdy temperatura na zewnątrz spada do 12 stopni poniżej zera. W śpiworze zastosowano mieszankę włókien, które nie wypuszczają ciepła oraz nie pochłaniają wilgoci. Włókna te są bardzo lekkie, przez co śpiwór nie tylko zachowuje świetne właściwości termiczne, ale również nie będzie nam ciążył w trakcie transportowania go w plecaku bądź torbie.

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy