Częste podróże? Zainwestuj w porządną walizkę!

AS
19.04.2018 18:12
Jaką walizkę wybrać?

Jaką walizkę wybrać? (Fot. Shutterstock)

Twoja dotychczasowa walizka jest kiepsko wykonana, a coraz częściej podróżujesz? To odpowiedni moment, by zainwestować w porządną walizkę!

Walizek turystycznych na rynku nie brakuje - dostępne są w rozmaitych rozmiarach, urzekają wzorami, a także wykonane są z najróżniejszych materiałów. Trudno jednak znaleźć taki model, który będzie naprawdę dobry jakościowo, a przy tym nie zrujnuje domowego budżetu.

Porządna walizka: walizki materiałowe

Bardzo popularnym rodzajem walizek są walizki materiałowe. Wykonane są m.in. z tkanin poliestrowych, co stanowi o ich głównej zalecie względem tzw. hard case'ów. Walizki te cechuje spora elastyczność, dzięki czemu spakujemy do nich o wiele więcej rzeczy.

Fakt, iż do produkcji takiej walizki wykorzystano materiał wpływa także na jeszcze jeden element - ich wagę. To szczególnie istotne w przypadku małych walizek, służących jako bagaż podręczny. Walizki materiałowe mogą także zawierać liczne kieszenie boczne, o których możemy raczej pomarzyć, kupując walizkę wykonaną z twardych materiałów.

Porządne walizki: twarde walizki

Powód, dla którego konsumenci wybierają twarde walizki jest oczywisty: wytrzymałość. Nic tak nie denerwuje jak rozcięta, odrapana, czy nawet rozerwana walizka. Twarde walizki są istotnym zabezpieczeniem naszych rzeczy przed rozmaitymi zagrożeniami, jakie może je czekać przez cały okres podróży.

Pomimo ich większej wagi, mamy pewność, że wszystko, co przewozimy, trafi do naszych rąk w jednym kawałku. Inną kwestią jest ich żywotność - przy dużej ilości podróży, walizka wykonana z m.in. utwardzanych plastików będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Porządne walizki: walizki idealne na bagaż podręczny

Czy zdarzyło się już wam kiedyś, że w wyniku przekroczenia limitu wagowego musieliście pozbyć się niektórych rzeczy z bagażu podręcznego lub wyjąć z niego ubrania i założyć je na siebie? To bardzo niewygodne. Żeby uniknąć takiej sytuacji, warto zainwestować w porządną walizkę przystosowaną rozmiarami i wagą do przewożenia przy sobie w trakcie lotu.

Walizki te będą zdecydowanie lepiej zabezpieczone przed różnymi uszkodzeniami niż zwykły plecak czy mała torba.

Komentarze (1)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • avatar

    Gość: blik

    Oceniono 1 raz 1

    Prezentujecie walizki materiałowe na kólkach, piszecie o ich lekkości nie uwzględniając ani wagi wózka ani miejsca, które ten wózek zajmuje wogólnej pojemności walizki - porządny wózek, który nie zgubi kółka na pierwszym wyboju i którego wyciągana rączka będzie działała dłużej niż przez jeden wyjazd, waży całkiem sporo i walizka bardzo lekka nie jest. Tzw. twarde walizki bywają lżejsze niż materiałowe, są trwalsze, ubrania nie wychodzą z nich jak psu z gardła (to zależy też od umiejętności pakowania). W kwestii odporności - twarda walizka więcej zniesie, zresztą nowe twarde walizki nie są całkowicie twarde - robione są z uginających się tworzyw, aby chociażby zamortyzować jakość obsługi między lukiem samolotu a taśmą ;-) W kwestii pojemności - wszystko zależy od umiejetności i doświadczenia pakującego i nawet w małą walizkę można zmieścić dużo rzeczy. Bagaż podręczny w samolotach ograniczony jest wagowo, nie tylko wymiarem zewnętrznym, więc znowu polecanie walizki na kólkach ogranicza jego możliwości. Wszystko co napisałem jest wynikiem doświadczenia ponad trzydziestu lat wyjazdów służbowych na okresy od kilku dni do kilku miesięcy i nie były to wyjazdy stacjonarne, czasami codziennie zmienialiśmy miejsce pobytu - np. kwestia przepierek na długim wyjeździe bywała mocno utrudniona bądź niemożliwa, więc trzeba było zabierać bardzo dużo rzeczy. Rozumiem, że tego typu artykuły są sponsorowane przez "partnera", ale chyba nawet "partnerowi" zależy na rzetelnej informacji dla potecjalnego klienta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy