Gazeta.pl > Logo24 >  Moda

Chinosy - spodnie na majówkę

wiech
28.04.2012 05:32
A A A Drukuj
Spodnie z kolekcji H&M. Cena: ok. 100 zł

Spodnie z kolekcji H&M. Cena: ok. 100 zł (fot. H&M)

Chinosy - proste casualowe spodnie - wiosną i latem powinny być podstawą każdej męskiej garderoby. Na weekendowy wyjazd są wręcz idealne.
„My, Amerykanie, mamy wrodzony pociąg do projektów, które są praktyczne, funkcjonalne
i spełniają jakiś cel. To jest w naszym DNA” - powiedział jeden z amerykańskich projektantów
zapytany o fenomen spodni typu chino. My, Polacy, razem zresztą Europy, odkrywamy właśnie

"My, Amerykanie, mamy wrodzony pociąg do projektów, które są praktyczne, funkcjonalne i spełniają jakiś cel. To jest w naszym DNA" - powiedział jeden z amerykańskich projektantów zapytany o fenomen spodni typu chino. Polacy też odkryli już zalety tych prostych, casualowych spodni wykonanych z miękkiego płótna o skośnym, zapewniającym wytrzymałość splocie, z gabardyny albo uszlachetnionej grubo utkanej bawełny.

To, co je wyróżnia, to, oprócz tkaniny, przede wszystkim krój - proste nogawki, ukryte kieszenie, brak dodatkowych detali. Takie spodnie świetnie nadadzą się na imprezy na świeżym powietrzu, weekendowe wypady ze znajomymi, spotkania przy grillu. Są wygodne, nie krępują ruchów i nie gniotą się. Klasyczny kolor chinosów to beż, khaki, kolory ziemi, ułatwiające zestawienia z reszta garderoby, ale obecnie w sklepach znajdziecie całe mnóstwo różnych wersji kolorystycznych. Oto niektóre z nich.

Zobacz też na Logo24:

Styl: płócienne buty

Buty z kolekcji H&M. Cena: ok. 60 zł, moda męska, buty, styl

Komentarze (10)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX