Moda festiwalowa: wygodnie i stylowo

Rozpoczyna się właśnie sezon letnich festiwali muzycznych. Jak się ubrać? Musi być modnie i wygodnie.

Już tylko miesiąc do Open'era - i wakacje w pełni. Malta, Off Festival, Tauron Nowa Muzyka... Czego jak czego, ale dobrych muzycznych festiwali nam nie brakuje. Od kilku ładnych lat panuje już u nas moda na festiwale, a podczas nich wytworzyła się specyficzna festiwalowa moda.

Czym się wyróżnia? Jest przede wszystkim połączeniem tego, co modne, z tym co praktyczne i wygodne. Podczas festiwalu często mieszkamy w namiotach, musimy być przygotowani na różne warunki pogodowe - palące słońce i ulewny deszcz. A na festiwalu przeważnie nie ma gdzie się schować. Dlatego warto wyposażyć się w kalosze, albo ich bardziej uniwersalny odpowiednik - czyli japonki. Dobre na słońce i na letni deszcz. Festiwal to godziny spędzone na chodzeniu od sceny do sceny, leżeniu i siedzeniu na trawie - musimy więc ubrać się tak, żeby nie tylko dobrze wyglądać, ale też żeby było nam wygodnie.

Jeśli spodnie to najlepiej kolorowe stretchowe rurki. Świetnie sprawdzają się też różne mniej sportowe wersje spodni dresowych. Jak T-shirt, to z jakimś ciekawym nadrukiem. Warto mieć ze sobą ciepła bluzę i kurtkę, żeby wytrzymać do ostatniego koncertu, bo nocą nawet latem bywa zimno. Do festiwalowego niezbędnika zaliczyć na pewno należy okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy: panama, bejsbolówka lub truckerka.

 

Zobacz też na Logo24:

Rockowy styl zawsze modny

Gren Day, 2010 r, moda męska

Vslv's World: moda na ciepły dzień

vislav, Vslv's World: moda na ciepły dzień, moda męska

Ćwiczenia: sześciopak w domu

Ćwiczenia: sześciopak w domu, ćwiczenia

Więcej o: