Styl: spinki do mankietów

Spinki do mankietów to dodatek męski, elegancki i ponadczasowy. Noszenie spinek jest dość niewygodne, ale mówi, że osoba, która je nosi bardzo dba o wizerunek i ceni sobie dobry styl. Oto najważniejsze zasady noszenia spinek.

Spinki nosi się jedynie do koszul z podwójnym mankietem, a te pasują wyłącznie do marynarek i garniturów. Zasady dress codu mówią, że koszul z podwójnymi mankietami nie nosimy bez krawata i marynarki.

Spinka do mankietu składa się z dwóch identycznych części, wykonanych w taki sposób, aby można je było wsunąć przez dziurki w mankiecie. Części te połączone są sztywnym mostkiem łańcuszkiem, albo sznurkiem (w przypadku spinek sznurkowych węzełków). Widoczna  część spinki może być płaska albo owalna, złota, srebrna, wysadzana kamieniami, emaliowana, albo z jakąś tematyczną aplikacją (np. piłką nożną, pieskiem, samochodem. kijem do golfa). Aplikacje z mówią najczęściej o pasjach właściciela.

Od kilku sezonów modne jest łączenie białego i żółtego złota i właśnie takie modele wyglądają nowocześnie i elegancko. Spotyka się również spinki wysadzane drogimi kamieniami albo zdobione kolorową emalią.  Ogólna zasada jest taka - im mniej i prościej, tym bardziej elegancko, ale łamanie konwencji jest bardzo modne, więc drobny akcencik w postaci małej spinki nie zepsuje nawet najbardziej szykownego stroju, a świadczyć będzie tylko o poczuciu humoru i dystansie właściciela.

Przy wyborze spinek należy zwrócić uwagę na inną biżuterię (np. zegarek), którą zamierzamy nosić przy tej samej okazji, i postarać się dopasować wszystko kolorystycznie. Jeżeli zależy nam na wprowadzeniu koloru do stonowanego eleganckiego stroju, warto pomyśleć o kolorowych sznurkowych węzełkach i dobrać je pod kolor krawata.

 

Zobacz na Logo24:

Akademia stylu: buty na przyjęcie

Akademia stylu: buty na przyjęcie, buty, akademia stylu, moda męska

Jak wybrać ślubny garnitur

Garnitur ślubny z kolekcji Giacomo Conti, garnitury, moda męska

Ubrania na wakacje w górach

wakacje, góry, Ubrania na wakacje w górach, podróże

Więcej o:
Komentarze (3)
Styl: spinki do mankietów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: adek

    0

    Piękne spinki, gdzie kupujecie takie? A ja kupuję takie rzeczy w Grand Moda Męska i jeszcze nigdy się nie zawiodłem, także też polecam ;)

  • jokok86

    0

    No spinki są przepiękne, brylanty jeszcze piękniejsze, ale nie wydałbym tyle na spinki :) Równie ładne i sto razy tańsze są w sklepach z modą męską, są dobrze zrobione i ładnie się prezentują. Bardzo podobne do tych czarnych apartu widziałem w giacomo conti.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX