Styl: jak nosić poszetkę

Poszetka, czyli niewielka chusteczka noszona dla ozdoby w kieszeni męskiej marynarki, staje się u nas coraz popularniejsza. I bardzo dobrze!

Ten efektowny, elegancki dodatek pełnił dawniej funkcję czysto praktyczną - panowie używali jej jako chusteczki do czyszczenia zabrudzonej marynarki lub nawet butów.

Poszetkę do stroju dobieramy tak, aby w interesujący sposób komponowała się z marynarką, koszulą i krawatem. Trudno przedstawić tu proste zasady - wszystko zależy od naszej fantazji i gustu.

Warto jednak pamiętać, żeby nie popełniać kilku podstawowych błędów: nie zestawiajmy białej koszuli z poszetką w kolorze ecru - będzie ona wyglądać na brudną. Nie dopasowujmy jej też zbyt dosłownie do reszty stroju - wbrew pozorom, poszetka we wzorze i kolorze dokładnie takim samym jak krawat i koszula wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Bardziej konkretnych porad możemy udzielić w kwestii noszenia poszetki - w tym sezonie najmodniej nosić ją płasko złożoną, tak, aby ponad kieszeń wystawał tylko wąski, równy pasek materiału. Uważajmy też, żeby chustka nie wypychała za bardzo kieszeni, ale tez żeby nie zsuwała się przy każdym naszym ruchu. Standardowy rozmiar poszetki to około 40x40 cm i chustka w takim właśnie rozmiarze, starannie złożona, powinna dobrze się nosić.

Więcej o:
Komentarze (2)
Styl: jak nosić poszetkę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Katarina

    Oceniono 2 razy -2

    A ja chcę kupić chłopakowi taką na imieniny http://simplechic.pl/pl/82-poszetka-malmo.html bardzo mi się spodobał wzór, no i jakość dobra... co o niej myślicie? Do tego lepiej dokupić krawat czy ascot się będzie lepiej prezentował? Mam 2 tygodnie czasu...

  • brunosnos

    Oceniono 3 razy -3

    A ja chcę kupić chłopakowi taką na imieniny simplechic.pl/pl/82-poszetka-malmo.html bardzo mi się spodobał wzór, no i jakość dobra... co o niej myślicie? Do tego lepiej dokupić krawat czy ascot się będzie lepiej prezentował? Mam 2 tygodnie czasu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX