Reebok: sztuka na butach

Był już Basquiat i McGinness, teraz nową kolekcję butów Reebok ozdobią prace Keitha Haringa.

Dzięki współpracy Reebok Classic z Fundacją Keitha Haringa powstała kolekcja, która w lutym trafiła do wyselekcjonowanych sklepów. Składają się na nią najbardziej klasyczne modele Reeboka - m.in. Classic Leather Mid czy Classic Leather Lux, które ozdobiono pracami Haringa.

Keith Haring to kultowy nowojorski artysty lat 80. Pomimo jego przedwczesnej śmierci wskutek powikłań związanych z AIDS w roku 1990, język wizualny, którym operował Haring wszedł do kanonu współczesnej sztuki. W procesie powstawania kolekcji Reebok Classic x Keith Haring Foundation wykorzystane zostały najbardziej ikoniczne projekty Amerykanina - takie jak Radiant Baby, Everyman czy Barking Dog.

Keith Haringfot. Keith Haring

Keith Haring Foundation, która jest właścicielem praw autorskich do prac Haringa, zbiera fundusze na rzecz organizacji opiekujących się chorymi na AIDS, kupując więc buty z tej kolekcji, dacie zarobić nie tylko Reebokowi - dołożycie się też pośrednio do szczytnego celu.

Więcej o:
Komentarze (3)
Reebok: sztuka na butach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Thisisgame

  Oceniono 4 razy 4

  Takie buty od jakiegoś czasu są też w sprzedaży firmy Adidas ... moja ocena jest taka -dawać ponad 1000 zł na buty ,których bym nawet nie założył jakby mi mieli dopłacać jest bez sensu.

 • Gość: barto

  Oceniono 3 razy 3

  Polecam obejrzeć kolekcję butów marki Clarks z kolekcji Originals. Mam kilka par, które po prostu wszędzie zwracajaw uwagę swoim wyglądem i wiele osób, nawet obcych, pyta mnie, gdzie je kupiłem.

 • przymszy

  Oceniono 3 razy 3

  Wole klasyczny krój butów niż takie ekstrawaganckie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX