Jak dobrać krawat do koszuli

Koszula męska Da Vinci, bawełna. Cena: 299 zł. Krawat Recman, poliester, 45 zł

Koszula męska Da Vinci, bawełna. Cena: 299 zł. Krawat Recman, poliester, 45 zł (fot. Agata Jakubowska)

Sztuka dobierania krawata do koszuli przypomina trochę swatanie: para musi do siebie pasować i jednocześnie różnić się od siebie. Każdy musi wnieść coś do tego związku.

Jak dobrać krawat do koszuli? Tak, by zestaw wyglądał atrakcyjnie. Hitem ostatnich sezonów jest zestawienie dwóch zupełnie różnych wzorów - np. koszuli w cienkie prążki z krawatem w drobniutkie kropeczki albo koszulki w paski z kraciastym krawatem. W modzie utrzymują się również zestawy monochromatyczne.

Jeśli jednak nie masz odwagi, by poeksperymentować, trzymaj się starej dobrej zasady: gładka koszula + wzorzysty krawat, albo odwrotnie.

Warto również pamiętać o dwóch uniwersalnych zasadach dotyczących koszuli i krawata:

1. Rodzaj kołnierzyka powinien być dopasowany do kształtu twarzy. Ponieważ kołnierzyk znajduje się najbliżej twarzy, powinien być proporcjonalnie dobrany do jej wielkości. Do szczupłej i wąskiej pasuje tradycyjny albo lekko rozłożysty, do okrągłej - wąski i szczupły (polecamy nasz poradnik dotyczący kołnierzyków).

2. Do koszul z małymi kołnierzykami - typu kent czy button down - należy wiązać możliwie najcieńsze węzły, a do koszul z rozłożystymi wyłogami - np. kołnierzyk włoski albo cutaway - robić nieco grubsze węzły (polecamy nasz poradnik dotyczący wiązania krawatów).

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Nawet poszarpane dżinsy w połączeniu z dobrze dobraną marynarką mogą tworzyć elegancką kombinację. Paryska moda uliczna: luz starannie pozorowany
  • Spodnie z kolekcji Madox. Cena: 280 zł Młoda polska moda: nowa kolekcja Madox
  • Okulary z kolekcji Vinylize. Cena: ok 1300 zł Okulary z płyt winylowych

Polecamy