Spodnie: proste w kroju, odważne w kolorze

Po szaroburej zimie rekompensujemy sobie deficyt kolorów także w modzie. Najlepiej kolor nosi się na spodniach.

Jeśli zdecydujecie się na takie kolorowe spodnie, radzimy wybrać jak najprostszy krój. Idealnie do tego są spodnie typu chino, czyli model prostych, casualowych spodni wykonanych z miękkiego płótna. To, co je wyróżnia, to brak wyróżników: proste nogawki, ukryte kieszenie, brak dodatkowych detali. Dlatego tak dobrze nadają się do wyróżniania intensywnym kolorem.

Gdy już zdecydujecie się na takie spodnie, dobierzcie do nich ubrania raczej w stonowanych barwach, świetnie do podbicia koloru nadaje się biel i czerń, ale doskonałe ?tło? dla takich spodni zapewnią też wszelkie odcienie szarości. Czasem warto jednak pokusić się o jakieś mocne kontrastowe akcenty bądź dodatki - pasek, buty, apaszkę czy oryginalnie zaprojektowaną bluzę albo buty. A skoro o pasku mowa - pamiętajcie, nie noście go zbyt wysoko. Pasek powinien służyć raczej do ozdoby, niż do podtrzymania spodni.

A wracając do kolorów: jeżeli wasze spodnie mają lewą stronę w innym kolorze, koniecznie się tym pochwalcie, podwijając nogawki.

Spodnie z kolekcji Zara. Cena: 199 zł, moda męska, spodnie, zarafot. Zara

Więcej o: