Buty trekkingowe: 25 najlepszych modeli

Źle dobrane buty trekkingowe mogą położyć na łopatki każdą wyprawę. Przekonałem się o tym w czasie dziesiątek ekspedycji. Dlatego kupuj je powoli, byś potem mógł maszerować szybko.

Buty to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy,element wyprawowego ekwipunku. Niewygodne poranią ci stopy, a takie rany goją się tygodniami, każdy krok sprawia ból, a przecież często zdarza się tak, że iść musisz, bo nie ma innego wyjścia.Nauczyłem się, że nie ma butów do wszystkiego. Są buty na bagna i na pustynie, na syberyjskie mrozy i wysokogórskie wspinaczki. Warto mieć buty do różnych rodzajów aktywności i warto kupować dobre produkty.

Bo dobre buty, choć z reguły drogie, będą ci służyły latami. A te kiepskiej jakości potrafią doprowadzić cię na szlaku do szału. Historia butów trekkingowych sięga drugiej połowy XVIII w. To był wiek wielkich odkryć geograficznych i słynnych awanturników.

Ale wielcy odkrywcy, żeby kreślić na mapach nowe krainy i zdobywać dziewicze szczyty, potrzebowali specjalnych butów. Buty trekkingowe to buty do zadań specjalnych. Od czasu pierwszych zdobywców przeszły niewyobrażalną ewolucję, dzieląc się na kilka grup i rodzajów, coraz bardziej odpowiadając potrzebom dzisiejszych zdobywców.

*Rafał Król - podróżnik, polarnik, eksplorator, twórca serwisu internetowego poświęconego ekspedycjom (Expeditions.pl), projektant i tester sprzętu używanego w ekstremalnych warunkach, ekspert w dziedzinie survivalu i bezpieczeństwa outdoorowego. Organizator szkoleń dla podróżników (od speleologii do survivalu i od obozów wędrownych do skialpinizmu).

Więcej o:
Komentarze (3)
Buty trekkingowe: 25 najlepszych modeli
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • paprokles

  Oceniono 11 razy 11

  sandaly, adidaski i buciory na lodowiec - wszystko wrzucone do jednego wora i do tego wypowiedz sponsorowana przez jednego producenta/jeden sklep

 • sittae

  Oceniono 5 razy 3

  Bez sensu i pojęcia. Kapcie Salomona i buty do sztywnych raków pod jednym tytułem "najlepsze modele butów trekingowych"? Widzę że sponsor nie prowadzi Hanwaga ani Scarpy. Wstyd Gazeto!

 • Gość: grmot98

  0

  Najlepsze buty trekkingowe jakie kiedykolwiek udało mi się dostac to w tym roku na 11teamsports. są kapitalne, wygodne, i lekkie, a dodatkowo były w fajnej cenie sporo nizszej niż w normalnym sklepie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX