Ekologiczne bluzy i t-shirty ratujące zwierzęta

Wisłaki to projekt modowy, który powstał dzięki crowdfundingowi. Teraz wy, jeśli coś od Wisłaków kupicie, ufundujecie lepsze życie bielikow, rudzikowi i innym.

Ubrania z ekologicznej bawełny, a na nich mieszkańcy nadwiślańskich okolic: bielik, bóbr, rudzik, zimorodek, dzięcioł, kormoran, podróżniczek, wydra. Wisłaki to pierwsza w Polsce marka modowa i ekologiczna zapoczątkowana crowdfundingiem. Pomysł narodził się wiosną 2014 roku i jest wynikiem poszukiwania dialogu pomiędzy ekologią, modą, ochroną środowiska i dziarskimi zwierzakami znad Wisły. Najpierw za pośrednictwem Facebooka Wisłaków każdy mógł się wypowiedzieć, które ze zwierząt powinny znaleźć się na ubraniach.

Wisłakifot. Wisłaki

Potem rozpoczęło się zbieranie funduszy na wyprodukowanie ubrań. Po drodze pomysłodawcy nie raz dawali odbiorcom możliwość wpłynięcia na kształt kolekcji - m.in. podczas Wawa Design Days i targów Slow Fashion każdy mógł podzielić się swoimi uwagami. Teraz mamy już i gotowe projekty - możecie je kupić za pośrednictwem strony Wislaki.com.

Wisłaki

fot. Wisłaki

Stylistyka marki oparta jest na czerniach i bielach, co kierować ma uwagę na wartości dodane - tłumaczą twórcy. A w tym przypadku jest to po pierwsze fakt, że ubrania te szyte są z bawełny organicznej z certyfikatem GOTS, gwarantującym, że bawełna pochodzi z uprawy ekologicznej (bez pestycydów, herbicydów, nawozów sztucznych, w sposób przyjazny środowisku). Nadruk robiony ręcznie ekologiczną farbą wodną. Mniej alergii, więcej przyjemności z dotyku. Po drugie - każda sprzedana sztuka to 5 zł przekazanych Ogólnopolskiemu Towarzystwu Ochrony Ptaków. Człowiek syty i rudzik cały.

Więcej o:
Komentarze (4)
Ekologiczne bluzy i t-shirty ratujące zwierzęta
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ania_m66

  Oceniono 7 razy 5

  pomysl bardo mily, ale cale 5 zeta z kazdych 249 (bluza) i 99(t-shirt) na pomoc ptakom to jawna kpina.

 • drzejms-buond

  Oceniono 1 raz -1

  dlaczego wszystko co proekologiczne musi być w dizajnie takie...smutne?
  od ciuchów po budownictwo mieszkaniowe.
  może skupmy się na IDEI (?) POŁĄCZONEJ Z PIĘKNEM NATURY?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX